Docelowo ma ich być 31. Dziś po południu zaczął się montaż pierwszych 12. Ich zadaniem nie jest reklama, lecz szeroko rozumiana informacja kulturalna. Znajdą się na nich wskazówki prowadzące na Stare Miasto, informacje o najciekawszych wydarzeniach odbywających się w różnych częściach Olsztyna oraz kody QR odsyłające do portalu imprezy.olsztyn.eu, gdzie można znaleźć szczegółowe programy imprez. Przy wydarzeniach biletowanych pojawią się również informacje o cenach wejściówek.
Pomysł wpisuje się w działania Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie, który od lat stawia na niestandardowe formy komunikacji z odbiorcami. Obok praktycznych informacji, na panelach pojawią się także elementy humorystyczne z udziałem Bartsuków – charakterystycznych postaci, które w lekki i przyjazny sposób będą towarzyszyć odbiorcom, zachęcając do odkrywania miejskiej oferty kulturalnej.
– Ta inicjatywa ma przypominać, że mimo prowadzonych prac budowlanych, życie kulturalne naszego miasta nie zwalnia tempa – mówi prezydent Olsztyna Robert Szewczyk. – Wręcz przeciwnie: przed mieszkańcami i turystami cały sezon wydarzeń organizowanych na Starym Mieście, w zakolu Łyny, Parku Centralnym oraz miejskich instytucjach kultury.
Na panelach znajdą się propozycje przygotowane m.in. przez Miasto Olsztyn, Miejski Ośrodek Kultury, Olsztyński Teatr Lalek, Galerię Sztuki BWA, Miejską Bibliotekę Publiczną oraz Planetarium. Organizatorzy podkreślają, że tegoroczny kalendarz wydarzeń jest wyjątkowo bogaty, dlatego warto śledzić informacje i korzystać z atrakcji przygotowanych przez olsztyńskich twórców, animatorów i instytucje kultury.
Nowe panele mają sprawić, by nikt nie przeoczył najciekawszych wydarzeń sezonu, a jednocześnie przypominać o czymś najważniejszym – Stare Miasto jest „czynne” i zaprasza do odwiedzin.
Pełna oferta kulturalna miasta znajduje się na stronie imprezy.olsztyn.eu

Napisz komentarz
Komentarze