Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 28 czerwca 2026 19:12

Kronika policyjna

Matka „opiekowała” się dziećmi. Miała we krwi 3 promile
Matka „opiekowała” się dziećmi. Miała we krwi 3 promile
Dwójka dzieci w wieku 14 i 8 lat trafiła do ośrodka opiekuńczego po interwencji Ośrodka Pomocy Społecznej i policjantów z Dobrego Miasta. Służby zastały w mieszkaniu niemal nieprzytomną od upojenia alkoholowego matkę. O losie rodziny zdecyduje sąd. 02.07.2024 16:02
Kryminalny weekend na drogach – trzech kierowców zatrzymanych
Kryminalny weekend na drogach – trzech kierowców zatrzymanych
Trzech kierujących pojazdami na zakazie zatrzymali policjanci pełniący służbę w miniony weekend na terenie naszego powiatu. Dwóch z nich było poszukiwanych, jeden miał we krwi ponad pół promila alkoholu. Wszyscy mogą usłyszeć wyroki do 5 lat kary pozbawienia wolności. 02.07.2024 08:42
Pędził „szesnastką” samochodem niedopuszczonym do ruchu. Niedawno dostał prawo jazdy
Pędził „szesnastką” samochodem niedopuszczonym do ruchu. Niedawno dostał prawo jazdy
158 km/h przy ograniczeniu do setki miał na liczniku kierowca volkswagena, który jechał krajową 16 w okolicy Wójtowa. Przy kontroli okazało się, że jego samochód nie jest dopuszczony do ruchu drogowego. 18-latek będzie się tłumaczył przed sądem. 02.07.2024 08:40
Tragedia pod Barczewem. Nie żyje siedmioletnia dziewczynka
Tragedia pod Barczewem. Nie żyje siedmioletnia dziewczynka
Do tragicznego zdarzenia doszło w jednej z miejscowości w gminie Barczewo. Z ustaleń śledczych wynika, że psy z hodowli prowadzonej na jednej z posesji pogryzły 7-letnią dziewczynkę, która w wyniku doznanych obrażeń poniosła śmierć na miejscu. Trwają czynności zmierzając do ustalenia okoliczności tej tragedii. 26.06.2024 11:45
Jazdę na promilach zakończył na drzewie
Jazdę na promilach zakończył na drzewie
3 promile alkoholu we krwi miał 38-latek, który pod Olsztynkiem uderzył swoją mazdą w przydrożne drzewo. Mężczyźnie nic się nie stało. Policjanci zatrzymali jego samochód. 26.06.2024 11:44
Kolejny mandat za bezpodstawne wezwanie Policji
Kolejny mandat za bezpodstawne wezwanie Policji
Mandatem ukarany został mieszkaniec Olsztyna, który w ciągu ostatnich dwóch miesięcy trzykrotnie zgłaszał Policji niczym nieuzasadnione interwencje. Za każdym razem twierdził, że jest siłą przetrzymywany w mieszkaniu i grozi mu bezpośrednie niebezpieczeństwo. Opuszczał wskazany przez siebie adres przed przyjazdem mundurowych. 25.06.2024 19:59
Oszustwo „na dealera samochodów”. Olsztynianin stracił prawie 62 000 zł
Oszustwo „na dealera samochodów”. Olsztynianin stracił prawie 62 000 zł
Niemal 62 000 zł stracił mieszkaniec Olsztyna przekonany o tym, że płaci za sprowadzenie samochodu z zagranicy. Oszuści podszywali się pod przedstawicieli prawdziwej firmy działającej w Szwecji. Przedstawiali autentyczne numery identyfikacyjne i dokumenty oferowanego do sprzedaży pojazdu. 40-latek nie miał pojęcia, że kontaktuje się z oszustami. 25.06.2024 19:58
Zaginiony Łukasz B. z Olsztyna dnaleziony
Zaginiony Łukasz B. z Olsztyna dnaleziony
Zaginiony w ostatnią niedzielę Łukasz B. został odnaleziony przez policjantów z zespołu poszukiwań Komendy Miejskiej w Olsztynie. Jest cały i zdrowy. W ustaleniu jego miejsca pobytu pomogły informacje od osób, które o zaginięciu mężczyzny dowiedziały się z komunikatów medialnych. 25.06.2024 19:56
Jednośladami na „podwójnym gazie”. Finał jazdy w szpitalu
Jednośladami na „podwójnym gazie”. Finał jazdy w szpitalu
Dwóch nietrzeźwych kierujących jednośladami zatrzymali w ostatni weekend policjanci pełniący służbę na terenie powiatu olsztyńskiego. Jeden z nich zakończył swoją jazdę hulajnogą elektryczną na chodniku, miał we krwi 2 promile alkoholu. Drugi – z wynikiem ponad 2,5 promili – nie zapanował nad swoim motocyklem. Obaj trafili do szpitala. 24.06.2024 18:48
Mandat za wezwanie służb „dla żartu”
Mandat za wezwanie służb „dla żartu”
500 zł mandatu za bezpodstawne wezwanie służb będzie musiał zapłacić mieszkaniec gminy Dywity. Mężczyzna zadzwonił pod numer alarmowy i stwierdził, że przewrócił się na podłogę i nie może oddychać. Skierowani na miejsce policjanci i ratownicy medyczni stwierdzili, że 36-latkowi nic nie dolega, a on sam jest widocznie rozbawiony całą sytuacją. 24.06.2024 18:47
Zniszczył drzwi hotelu i pobił jednego z gości. Szuka go Policja
Zniszczył drzwi hotelu i pobił jednego z gości. Szuka go Policja
Policjanci z Olsztyna publikują wizerunek mężczyzny, który kopiąc i uderzając pięściami zbił szybę w drzwiach jednego z hoteli w centrum Olsztyna. Sprawca naruszył też nietykalność cielesną jednego z gości. Wszystkie osoby mogące pomóc w identyfikacji osoby widocznej na filmie są proszone o kontakt z Policją. 20.06.2024 19:33
Uwaga na fałszywe e-maile!
Uwaga na fałszywe e-maile!
Do policjantów zgłosiła się osoba, która otrzymała na swoją skrzynkę mailową wiadomości rzekomo pochodzące od Komendanta Głównego Policji oraz Dowódcy Brygady Europolu. Jest to próba oszustwa i zastraszenia odbiorcy. Jej celem może być kradzież danych. Apelujemy o ostrożność. 19.06.2024 12:21
(Nie)bezpieczeństwo motocyklistów
(Nie)bezpieczeństwo motocyklistów
Sprzyjająca aura sprawia, że od początku roku na drogach jest wyraźnie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie dochodzi, niestety, do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Od początku roku zginęło już 102 użytkowników motocykli! 19.06.2024 12:19
Rusza cykl festynów profilaktycznych pn. "Bezpieczne wakacje w powiecie olsztyńskim"
Rusza cykl festynów profilaktycznych pn. "Bezpieczne wakacje w powiecie olsztyńskim"
Już w sobotę rozpoczynają się tak wyczekane przez uczniów wakacje, podczas których dzieci i młodzież będą podróżować, wypoczywać, uczestniczyć w obozach, spotykać się z bliskimi i znajomymi oraz nawiązywać nowe kontakty i poznawać nowe miejsca. Wszystko to musi odbywać się przy zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa, aby można było cieszyć się tym okresem w pełni. Zawsze, czyli nawet podczas wypoczynku, powinniśmy nie dopuszczać do niebezpiecznych sytuacji i zdarzeń, zachowując zdrowy rozsądek. 17.06.2024 13:05
Policyjne działania „Alkohol i narkotyki” w Olsztynku
Policyjne działania „Alkohol i narkotyki” w Olsztynku
Pijani kierowcy to realne zagrożenie na drogach. Dlatego policjanci prowadzą cykliczne działania mające na celu wyeliminowanie z dróg nietrzeźwych kierujących oraz zmniejszenie liczby darzeń drogowych z ich udziałem. Wszystko po to, by każdy mógł bezpiecznie dojechać do celu. 17.06.2024 13:03
POGODA

Temperatura: 36°C Miasto: Olsztyn

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 5 km/h

Reklama
Reklama
NASZA GAZETA
Niebo nad Gryźlinami znów zapłonie! Niebo nad Gryźlinami znów zapłonie! 4-5 lipca wraca Rodzinny Piknik Lotniczy w Gryźlinach, a wraz z nim dwa dni pełne emocji, hałasu silników i widowisk, które trudno zapomnieć. Na widzów czekać będą akrobacje mistrzów, historyczne samoloty, nocne show, skoczkowie, Dromadery, helikoptery i wyjątkowy pokaz kobietpilotów. Na ziemi: dmuchańce, lunapark, wojsko, Kortosfera, food trucki i rękodzieło – wszystko, co kochają rodziny i fani adrenaliny.Gryźliny ponownie staną się lotniczą stolicą Warmii i Mazur. Lądowisko zamieni się w przestrzeń pełną emocji, historii i spektakularnych pokazów. Wydarzenie, które co roku przyciąga tysiące widzów, w 2026 zapowiada się jeszcze mocniej, głośniej i bardziej widowiskowo.Sobota – dzień pełen emocjiW powietrzu zobaczymy m.in.:Robert Kowalik – EXTRA 300,Jurgis Kayris – Suchoj S31,Jacek Mainka – T6 HARVARD 4M,Norbert Kasperek – EXTRA 300/200,szybowiec SWIWT – akrobacje szybowcowe,Śmigłowiec BOLKOW BO-105,Śmigłowiec UH-1,Formacja 3× PZL 101 Gawron,Jacek Sobolewski - TS-8 BIES. Pokaz kobietpilotów: Patrycja Pacak, Majka Kizinkiewicz, Ania Poręba, Anna HuppertNocne show: Formacja ANBO, Norbert Kasperek, Dominik Motoła, Śmigłowiec BOLKOW BO-105 Niedziela – drugi dzień lotniczych wrażeńNiedziela to kontynuacja najlepszych pokazów z soboty – ponownie w powietrzu pojawią się mistrzowie akrobacji, formacje i historyczne maszyny. W programie m.in. Formacja ANBO, Norbert Kasperek, Dominik Motoła, BOLKOW, Robert Kowalik, Jurgis Kayris, Jacek Mainka, Szybowiec SWIWT, Damian Majsak, skoczkowie, Formacja PZL 101 GAWRON, TS-8 BIES oraz ponownie pokaz lotniczy kobiet.Atrakcje na ziemiPiknik Lotniczy w Gryźlinach to nie tylko niebo pełne samolotów. To idealne miejsce na rodzinny weekend, spotkanie z przyjaciółmi, fotograficzne łowy i lotnicze marzenia. Na odwiedzających czeka też strefa atrakcji:samoloty zabytkowe i ultralekkie,wystawa statyczna i zwiedzanie samolotu AN-2,Park Rozrywki,Kortosfera,Wojsko Lądowe – nowoczesny sprzęt,food trucki, browary, rękodzieło. Dlaczego warto być w Gryźlinach? Bo to jedno z największych i najbardziej widowiskowych wydarzeń lotniczych północy Polski. Bo łączy historię z nowoczesnością. Bo daje emocje, których nie da się przeżyć nigdzie indziej. A przede wszystkim, bo atmosfera Gryźlin jest nie do podrobienia.To będzie najgłośniejszy weekend lata. Gryźliny czekają!Wydarzenie jest współfinansowane przez Samorząd Województwa Warmińsko-MazurskiegoOrganizatorzy: Spółka Fotowoltaika Gryźliny, powiat Olsztyński, gmina StawigudaSzczegóły: pikniklotniczygryzliny.pl BILETY JEDNODNIOWE SOBOTAPoczątek formularzaBilet NORMALNY (dorosły) – 60 złBilet DZIECIĘCY (6-18 lat) – 10 złBilet RODZINNY (dwie osoby dorosłe + dziecko/dzieci) – 100 złNIEDZIELABilet NORMALNY (dorosły) – 50  złBilet DZIECIĘCY (6-18 lat) – 10 złBilet RODZINNY (dwie osoby dorosłe + dziecko/dzieci) – 90,00 złDół formularzaBILETY DWUDNIOWE Początek formularzaBilet RODZINNY (dwie osoby dorosłe + dziecko/dzieci) – 150,00 złDół formularzaBILETY PARKINGOWE Początek formularzaSOBOTA / NIEDZIELA – 10 złBilety na tobilet.pl   Data rozpoczęcia wydarzenia: 04.07.2026
ANIMA wraca do Olsztyna w lipcu ANIMA wraca do Olsztyna w lipcu XXI Międzynarodowy Festiwal Wyobraźni i Możliwości Teatru Lalek ANIMA – Olsztyn 2026 we wszystkie lipcowe weekendy zamienia Olsztyn w przestrzeń spotkania teatru formy, muzyki, ruchu i opowieści. Program tegorocznej edycji łączy program familijny – dla dzieci oraz dla widzów dorosłych. Wydarzenie odbędzie się w dniach 3-26 lipca br. W tym roku na otwarcie ANIMY zaplanowano premierę własną Olsztyńskiego Teatru Lalek – „Jezioro, łabędzie” Honoraty Mierzejewskiej-Mikoszy. Ponadto w programie znalazły się spektakle OTL („Pchła Szachrajka”, „Zakurzona królewna” i „Wampir”) oraz polskich i zagranicznych artystów. Wydarzenia będą odbywały się zarówno na scena OTL, jak i w plenerze – rozsiane po miejskich zaułkach, parkach i nietypowych przestrzeniach. Dzięki nim Olsztyn na cały lipiec zamieni się w europejską stolicę lalkarstwa!ANIMA zaprasza na spektakle o wielu językach i estetykach — od kameralnych, intymnych narracji po widowiska uliczne i spektakle wizualne. Festiwal zaprasza do wspólnego doświadczenia sztuki, która przekracza granice codzienności, uruchamia emocje i pozwala spojrzeć na otaczającą nas rzeczywistość z nowej perspektywy, nie zapominając o dostępności: bilety na wszystkie spektakle sceniczne kosztują 10 zł, a wybrane przedstawienia będą tłumaczone na Polski Język Migowy.ANIMA to także spotkanie różnych kultur i wrażliwości — w programie ANIMY są teatry i artyści z Polski (m.in. Opolski Teatr Lalki i Aktora, Grupa Coincidentia czy warszawski Teatr Lalka), Francji (Plexus Polaire), Włoch (Compania La Fabiola), Hiszpanii (teatr Cal y Canto), Niemiec (Helios Theater), Belgii (Kopergietery) i Ukrainy (Teatr Lalek z Równego). Tegoroczna edycja festiwalu buduje opowieść o bliskości, pamięci, naturze i potrzebie wspólnego przeżywania świata poprzez teatr ożywionej formy i nieograniczone możliwości teatru lalek.Nowością tegorocznej edycji ANIMY jest konkursowy charakter festiwalu: programy dla dzieci i dla dorosłych będą oceniane przez Tajnych Jurorów, którzy przyznają wybranym spektaklom nagrody.Zapraszamy na ANIMĘ!Pełny program festiwalu: https://teatrlalek.olsztyn.pl/festiwal/Bilety dostępne tutaj: https://teatrlalek.olsztyn.pl/repertuar/ ORGANIZATOR: Olsztyński Teatr Lalek, Miasto OlsztynFinansowanie: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Partner CSR: Energa SA z Grupy OrlenSponsor Otwarcia Festiwalu: Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Olsztynie, Sponsor teatru: Michelin Polska Data rozpoczęcia wydarzenia: 03.07.2026
Sun Dies Festival w Olsztynie Sun Dies Festival w Olsztynie Olsztyn szykuje się na prawdziwe trzęsienie ziemi dla fanów metalu. Pod koniec sierpnia w Amfiteatrze odbędzie się Sun Dies Festival, który zgromadzi czołowe polskie zespoły ciężkiego grania, od Goryczy po Furię, i udowodni, że serce Warmii i Mazur wciąż bije mocnym rytmem.Sun Dies Festival od lat wyznacza standardy dla fanów mocnego grania. Organizatorzy stawiają na selektywny line-up i intensywność, a nie na wypełniacze czy chwilowe trendy. Tegoroczna edycja odbędzie się w Amfiteatrze w Olsztynie i zapowiada się jako wydarzenie o dużym formacie, które pozwoli publiczności poczuć energię każdej nuty. Line-up 2026 tworzą: Gorycz, Damnation, Blindead 23, Christ Agony oraz Furia. Oprócz muzyki uczestnicy znajdą przestrzeń do spotkań, stoiska z merchami i chwilę wytchnienia między koncertami.– Sun Dies Festival to kolejny dowód na to, że Olsztyn żyje muzyką w każdym wydaniu – mówi prezydent Olsztyna Robert Szewczyk. – Cieszę się, że nasze miasto staje się miejscem spotkań fanów metalu z całego kraju. To wydarzenie uzupełnia naszą ofertę kulturalną i pokazuje, że w Olsztynie każdy znajdzie coś dla siebieOlsztyńska scena muzyczna nie ogranicza się jednak wyłącznie do metalu. Miasto od lat gości wydarzenia o bardzo zróżnicowanym charakterze. W kalendarzu znalazły się między innymi Olsztyn Green Festival, Kaziuki-Wilniuki, Dni Folkloru, Rap Garaż, Olsztyńskie Koncerty Organowe, Punk Rock Fest czy Silent Disco. Każdy, kto odwiedza miasto, znajdzie wydarzenie dopasowane do swoich zainteresowań.Sun Dies Festival w Olsztynie to kolejny krok w rozwoju oferty kulturalnej miasta. Organizatorzy wraz z Miejskim Ośrodkiem Kultury przygotowali festiwal, który zachowuje swoją tożsamość, a jednocześnie wykorzystuje nowe przestrzenie, by koncerty odbywały się w komfortowych warunkach. To wydarzenie dla tych, którzy cenią muzykę mocną, prawdziwą i bez kompromisów.Sun Dies Festival 2026 rozpocznie się 22 sierpnia o godzinie 18.00 w olsztyńskim Amfiteatrze. Bilety już teraz można kupić POD TYM LINKIEM Data rozpoczęcia wydarzenia: 22.08.2026