Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 28 czerwca 2026 12:47

Kronika policyjna

Uderzył w słup. Miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie
Uderzył w słup. Miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie
Policjanci pracowali na miejscu kolizji do której doszło w m. Słupy. Kierujący skodą uderzył tam w słup. Był pijany. 20.02.2025 22:33
Biały i mroźny weekend na drogach. Na szczęście bez ofiar
Biały i mroźny weekend na drogach. Na szczęście bez ofiar
Opady śniegu i mroźne temperatury tworzą mało sprzyjające warunki do bezpiecznego poruszania się po drogach. W ciągu 2 dni policjanci pracowali w miejscach 30 kolizji drogowych. Choć niektóre z nich wyglądały na poważne, na szczęście nikt z ich uczestników poważnie nie ucierpiał. Mundurowi nie zatrzymali też żadnego kierującego na „podwójnym gazie”. 17.02.2025 22:14
Startuje #SuperDzielnicowy 2025!
Startuje #SuperDzielnicowy 2025!
Już od dziś (10.02.2025) można oddawać głosy na „swojego dzielnicowego”! Komenda Główna Policji, Telewizja Puls oraz ekipa serialu kryminalnego „Dzielnica strachu” wkraczają do akcji i po raz trzeci, w ramach kampanii społecznej #DzielnicaBEZstrachu, inicjują internetowy plebiscyt, którego celem jest promowanie bezpieczeństwa i współpracy lokalnych społeczności z dzielnicowymi oraz wyłonienie #SuperDzielnicowego 2025. 10.02.2025 21:34
Sprawca rozboju w rękach olsztyńskich kryminalnych. Do rozprawy poczeka w areszcie
Sprawca rozboju w rękach olsztyńskich kryminalnych. Do rozprawy poczeka w areszcie
Co najmniej dwa najbliższe miesiące spędzi w areszcie 43-latek podejrzany o rozbój i uszkodzenie ciała. Olsztyńscy kryminalni zatrzymali go dobę po tym, jak zaatakował na ulicy przypadkową kobietę, zabrał jej telefon i uciekł. Sprawca odpowie jako wielokrotny recydywista. 10.02.2025 21:28
Wymienili koło i zadbali o uśmiech dziecka
Wymienili koło i zadbali o uśmiech dziecka
Funkcjonariusze z Olsztynka kolejny raz udowodnili, że policyjna dewiza „Pomagamy i chronimy” to nie tylko słowa, ale i codzienna misja. 05.02.2025 21:38
Został oszukany „na kryptowaluty”. O pomoc w odzyskaniu pieniędzy zwrócił się… do innych oszustów
Został oszukany „na kryptowaluty”. O pomoc w odzyskaniu pieniędzy zwrócił się… do innych oszustów
Zaczęło się od internetowego ogłoszenia dotyczącego inwestycji w kryptowaluty, za którym stali oszuści wyłudzający pieniądze od osób przekonanych, że mogą dużo i szybko zarobić. 73-latek z Olsztyna uwierzył „doradcom finansowym” i stracił ponad 5 000 zł. Kiedy zorientował się, ze padł ofiarą przestępstwa, zaczął szukać pomocy, niestety również w Internecie. Trafił na osoby, które zapewniały, że odzyskają jego gotówkę… to też byli oszuści. Pokrzywdzony przekazał im jeszcze 11 000 zł. 05.02.2025 21:36
Był zbyt pijany, żeby manewrować, więc jechał prosto… w zamkniętą ulicę
Był zbyt pijany, żeby manewrować, więc jechał prosto… w zamkniętą ulicę
Ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie miał kierowca, który nie zauważył, że wjechał swoim autem w wyłączoną z ruchu remontowaną ulicę w Biskupcu. O zdarzeniu zaalarmowali świadkowie. 44-latek spędził noc w policyjnym areszcie, czeka go zarzut za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu i grzywna za jazdę bez uprawnień. 04.02.2025 23:39
Wzięła cudzą torebkę i wsiadła do autobusu. Poznajesz ją?
Wzięła cudzą torebkę i wsiadła do autobusu. Poznajesz ją?
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie publikują wizerunek kobiety, która z jednego z przystanków przy ul. Bałtyckiej w Olsztynie zabrała pozostawioną torebkę z zawartością między innymi gotówki i biżuterii. Wszystkie osoby mogące pomóc w identyfikacji osoby widocznej na filmie są proszone o kontakt z Policją. 03.02.2025 22:29
Przyśniła mu się awantura. Wezwał Policję
Przyśniła mu się awantura. Wezwał Policję
Mandat za bezpodstawne wezwanie Policji zainkasował 73-latek z gminy Dywity, który zaalarmował służby twierdząc, że został pobity łopatą. Na miejscu okazało się, że zgłaszający jest pijany, a cała sytuacja prawdopodobnie mu się przyśniła. 03.02.2025 22:26
Nie ustąpił pierwszeństwa rowerzystce. Młody kierowca odpowie przed sądem
Nie ustąpił pierwszeństwa rowerzystce. Młody kierowca odpowie przed sądem
Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło na skrzyżowaniu ulic Krasickiego i Barcza. Według wstępnych ustaleń 22- letni kierujący toyotą nie ustąpił pierwszeństwa rowerzystce. Kobieta trafiła do szpitala. 29.01.2025 22:06
Podsumowanie weekendu na drogach powiatu
Podsumowanie weekendu na drogach powiatu
20 kolizji, 2 wypadki drogowe, w których ucierpiała ta sama kobieta i trzech nietrzeźwych kierowców. Oto drogowe dane za miniony weekend. 27.01.2025 22:34
Co zrobił z damskimi kurtkami? Policjanci chętnie go o to zapytają
Co zrobił z damskimi kurtkami? Policjanci chętnie go o to zapytają
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie publikują wizerunek mężczyzny, który z jednego z olsztyńskich sklepów zabrał kurtki warte niemal 2 000 zł. Wszystkie osoby mogące pomóc w identyfikacji osoby widocznej na filmie są proszone o kontakt z Policją. 27.01.2025 22:29
Twierdził, że nie on prowadził auto. Sprawę wyjaśniło nagranie monitoringu
Twierdził, że nie on prowadził auto. Sprawę wyjaśniło nagranie monitoringu
Wszystko zaczęło się od zgłoszenia pracowników jednej z podolsztyńkich stacji benzynowych. Interwencja dotyczyła klientki, która nie chciała zapłacić za paliwo, które rozlała przy dystrybutorze. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że kobieta próbowała zatankować daihatsu, w którym za kierownicą siedział mężczyzna. Badanie jego trzeźwości wykazało niemal pół promila alkoholu w organizmie, nie miał też uprawnień do kierowania pojazdami. 26-latek twierdził, że nie on prowadził samochód, upierał się przy swojej wersji wydarzeń do czasu, aż funkcjonariusze sprawdzili nagrania z kamer monitoringu. 15.01.2025 22:12
Życie człowieka wisiało na włosku. Policjanci byli pierwsi na miejscu
Życie człowieka wisiało na włosku. Policjanci byli pierwsi na miejscu
Policjanci z Dobrego Miasta jako pierwsi dotarli do mieszkania 44-latka, któremu groziło bezpośrednie zagrożenie życia. Policjanci opatrzyli jego ranę tym, co mieli w podręcznej apteczce i tym, co było pod ręką w domu poszkodowanego. Przez kilkanaście minut, do czasu przyjazdu karetki, nie pozwalali mu stracić przytomności. 14.01.2025 22:31
„Pomagamy i chronimy” w każdej sytuacji
„Pomagamy i chronimy” w każdej sytuacji
Policjanci z Olsztyna kolejny już raz udowodnili, że ich misją jest nie tylko egzekwowanie prawa, ale również wsparcie dla każdego, kto znalazł się w potrzebie. I to często w całkiem przyziemnych sytuacjach, jak na przykład pomoc podczas awarii auta. 14.01.2025 22:23
POGODA

Temperatura: 35°C Miasto: Olsztyn

Ciśnienie: 1017 hPa
Wiatr: 12 km/h

Reklama
Reklama
NASZA GAZETA
Niebo nad Gryźlinami znów zapłonie! Niebo nad Gryźlinami znów zapłonie! 4-5 lipca wraca Rodzinny Piknik Lotniczy w Gryźlinach, a wraz z nim dwa dni pełne emocji, hałasu silników i widowisk, które trudno zapomnieć. Na widzów czekać będą akrobacje mistrzów, historyczne samoloty, nocne show, skoczkowie, Dromadery, helikoptery i wyjątkowy pokaz kobietpilotów. Na ziemi: dmuchańce, lunapark, wojsko, Kortosfera, food trucki i rękodzieło – wszystko, co kochają rodziny i fani adrenaliny.Gryźliny ponownie staną się lotniczą stolicą Warmii i Mazur. Lądowisko zamieni się w przestrzeń pełną emocji, historii i spektakularnych pokazów. Wydarzenie, które co roku przyciąga tysiące widzów, w 2026 zapowiada się jeszcze mocniej, głośniej i bardziej widowiskowo.Sobota – dzień pełen emocjiW powietrzu zobaczymy m.in.:Robert Kowalik – EXTRA 300,Jurgis Kayris – Suchoj S31,Jacek Mainka – T6 HARVARD 4M,Norbert Kasperek – EXTRA 300/200,szybowiec SWIWT – akrobacje szybowcowe,Śmigłowiec BOLKOW BO-105,Śmigłowiec UH-1,Formacja 3× PZL 101 Gawron,Jacek Sobolewski - TS-8 BIES. Pokaz kobietpilotów: Patrycja Pacak, Majka Kizinkiewicz, Ania Poręba, Anna HuppertNocne show: Formacja ANBO, Norbert Kasperek, Dominik Motoła, Śmigłowiec BOLKOW BO-105 Niedziela – drugi dzień lotniczych wrażeńNiedziela to kontynuacja najlepszych pokazów z soboty – ponownie w powietrzu pojawią się mistrzowie akrobacji, formacje i historyczne maszyny. W programie m.in. Formacja ANBO, Norbert Kasperek, Dominik Motoła, BOLKOW, Robert Kowalik, Jurgis Kayris, Jacek Mainka, Szybowiec SWIWT, Damian Majsak, skoczkowie, Formacja PZL 101 GAWRON, TS-8 BIES oraz ponownie pokaz lotniczy kobiet.Atrakcje na ziemiPiknik Lotniczy w Gryźlinach to nie tylko niebo pełne samolotów. To idealne miejsce na rodzinny weekend, spotkanie z przyjaciółmi, fotograficzne łowy i lotnicze marzenia. Na odwiedzających czeka też strefa atrakcji:samoloty zabytkowe i ultralekkie,wystawa statyczna i zwiedzanie samolotu AN-2,Park Rozrywki,Kortosfera,Wojsko Lądowe – nowoczesny sprzęt,food trucki, browary, rękodzieło. Dlaczego warto być w Gryźlinach? Bo to jedno z największych i najbardziej widowiskowych wydarzeń lotniczych północy Polski. Bo łączy historię z nowoczesnością. Bo daje emocje, których nie da się przeżyć nigdzie indziej. A przede wszystkim, bo atmosfera Gryźlin jest nie do podrobienia.To będzie najgłośniejszy weekend lata. Gryźliny czekają!Wydarzenie jest współfinansowane przez Samorząd Województwa Warmińsko-MazurskiegoOrganizatorzy: Spółka Fotowoltaika Gryźliny, powiat Olsztyński, gmina StawigudaSzczegóły: pikniklotniczygryzliny.pl BILETY JEDNODNIOWE SOBOTAPoczątek formularzaBilet NORMALNY (dorosły) – 60 złBilet DZIECIĘCY (6-18 lat) – 10 złBilet RODZINNY (dwie osoby dorosłe + dziecko/dzieci) – 100 złNIEDZIELABilet NORMALNY (dorosły) – 50  złBilet DZIECIĘCY (6-18 lat) – 10 złBilet RODZINNY (dwie osoby dorosłe + dziecko/dzieci) – 90,00 złDół formularzaBILETY DWUDNIOWE Początek formularzaBilet RODZINNY (dwie osoby dorosłe + dziecko/dzieci) – 150,00 złDół formularzaBILETY PARKINGOWE Początek formularzaSOBOTA / NIEDZIELA – 10 złBilety na tobilet.pl   Data rozpoczęcia wydarzenia: 04.07.2026
ANIMA wraca do Olsztyna w lipcu ANIMA wraca do Olsztyna w lipcu XXI Międzynarodowy Festiwal Wyobraźni i Możliwości Teatru Lalek ANIMA – Olsztyn 2026 we wszystkie lipcowe weekendy zamienia Olsztyn w przestrzeń spotkania teatru formy, muzyki, ruchu i opowieści. Program tegorocznej edycji łączy program familijny – dla dzieci oraz dla widzów dorosłych. Wydarzenie odbędzie się w dniach 3-26 lipca br. W tym roku na otwarcie ANIMY zaplanowano premierę własną Olsztyńskiego Teatru Lalek – „Jezioro, łabędzie” Honoraty Mierzejewskiej-Mikoszy. Ponadto w programie znalazły się spektakle OTL („Pchła Szachrajka”, „Zakurzona królewna” i „Wampir”) oraz polskich i zagranicznych artystów. Wydarzenia będą odbywały się zarówno na scena OTL, jak i w plenerze – rozsiane po miejskich zaułkach, parkach i nietypowych przestrzeniach. Dzięki nim Olsztyn na cały lipiec zamieni się w europejską stolicę lalkarstwa!ANIMA zaprasza na spektakle o wielu językach i estetykach — od kameralnych, intymnych narracji po widowiska uliczne i spektakle wizualne. Festiwal zaprasza do wspólnego doświadczenia sztuki, która przekracza granice codzienności, uruchamia emocje i pozwala spojrzeć na otaczającą nas rzeczywistość z nowej perspektywy, nie zapominając o dostępności: bilety na wszystkie spektakle sceniczne kosztują 10 zł, a wybrane przedstawienia będą tłumaczone na Polski Język Migowy.ANIMA to także spotkanie różnych kultur i wrażliwości — w programie ANIMY są teatry i artyści z Polski (m.in. Opolski Teatr Lalki i Aktora, Grupa Coincidentia czy warszawski Teatr Lalka), Francji (Plexus Polaire), Włoch (Compania La Fabiola), Hiszpanii (teatr Cal y Canto), Niemiec (Helios Theater), Belgii (Kopergietery) i Ukrainy (Teatr Lalek z Równego). Tegoroczna edycja festiwalu buduje opowieść o bliskości, pamięci, naturze i potrzebie wspólnego przeżywania świata poprzez teatr ożywionej formy i nieograniczone możliwości teatru lalek.Nowością tegorocznej edycji ANIMY jest konkursowy charakter festiwalu: programy dla dzieci i dla dorosłych będą oceniane przez Tajnych Jurorów, którzy przyznają wybranym spektaklom nagrody.Zapraszamy na ANIMĘ!Pełny program festiwalu: https://teatrlalek.olsztyn.pl/festiwal/Bilety dostępne tutaj: https://teatrlalek.olsztyn.pl/repertuar/ ORGANIZATOR: Olsztyński Teatr Lalek, Miasto OlsztynFinansowanie: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Partner CSR: Energa SA z Grupy OrlenSponsor Otwarcia Festiwalu: Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Olsztynie, Sponsor teatru: Michelin Polska Data rozpoczęcia wydarzenia: 03.07.2026
Sun Dies Festival w Olsztynie Sun Dies Festival w Olsztynie Olsztyn szykuje się na prawdziwe trzęsienie ziemi dla fanów metalu. Pod koniec sierpnia w Amfiteatrze odbędzie się Sun Dies Festival, który zgromadzi czołowe polskie zespoły ciężkiego grania, od Goryczy po Furię, i udowodni, że serce Warmii i Mazur wciąż bije mocnym rytmem.Sun Dies Festival od lat wyznacza standardy dla fanów mocnego grania. Organizatorzy stawiają na selektywny line-up i intensywność, a nie na wypełniacze czy chwilowe trendy. Tegoroczna edycja odbędzie się w Amfiteatrze w Olsztynie i zapowiada się jako wydarzenie o dużym formacie, które pozwoli publiczności poczuć energię każdej nuty. Line-up 2026 tworzą: Gorycz, Damnation, Blindead 23, Christ Agony oraz Furia. Oprócz muzyki uczestnicy znajdą przestrzeń do spotkań, stoiska z merchami i chwilę wytchnienia między koncertami.– Sun Dies Festival to kolejny dowód na to, że Olsztyn żyje muzyką w każdym wydaniu – mówi prezydent Olsztyna Robert Szewczyk. – Cieszę się, że nasze miasto staje się miejscem spotkań fanów metalu z całego kraju. To wydarzenie uzupełnia naszą ofertę kulturalną i pokazuje, że w Olsztynie każdy znajdzie coś dla siebieOlsztyńska scena muzyczna nie ogranicza się jednak wyłącznie do metalu. Miasto od lat gości wydarzenia o bardzo zróżnicowanym charakterze. W kalendarzu znalazły się między innymi Olsztyn Green Festival, Kaziuki-Wilniuki, Dni Folkloru, Rap Garaż, Olsztyńskie Koncerty Organowe, Punk Rock Fest czy Silent Disco. Każdy, kto odwiedza miasto, znajdzie wydarzenie dopasowane do swoich zainteresowań.Sun Dies Festival w Olsztynie to kolejny krok w rozwoju oferty kulturalnej miasta. Organizatorzy wraz z Miejskim Ośrodkiem Kultury przygotowali festiwal, który zachowuje swoją tożsamość, a jednocześnie wykorzystuje nowe przestrzenie, by koncerty odbywały się w komfortowych warunkach. To wydarzenie dla tych, którzy cenią muzykę mocną, prawdziwą i bez kompromisów.Sun Dies Festival 2026 rozpocznie się 22 sierpnia o godzinie 18.00 w olsztyńskim Amfiteatrze. Bilety już teraz można kupić POD TYM LINKIEM Data rozpoczęcia wydarzenia: 22.08.2026