CO NAS UCZULA? / WERNISAŻ

start 27.09.2019 20:00

MOK

koniec 27.09.2019 22:00

Lokalizacja: Olsztyn, Galeria Dobro ul. Stare Miasto 24/25

Zapraszamy na wyjątkowy wernisaż prac, po których można chodzić. Ale bez butów! W programie: jedzenie, tkaniny, ciepło i przyjaźń
Nie ma lepszej scenerii dla nowego, jesiennego cyklu w Galeria DOBRO pod tytułem "To jest mój domek", niż intymna wystawa prac tych dwóch znakomitych artystek: Ula M. Patalas – barwnej postaci młodej olsztyńskiej sztuki i doktor Maryny Mazur.
Czy ktoś ma uczulenie na tygrysa?

"Rób to w domu po kryjomu” to jedno z ulubionych haseł wykrzykiwanych przez różnego rodzaju nienawistników. Galeria Dobro w cyklu wydarzeń pod wspólnym tytułem „To jest mój domek” pragnie przyjrzeć się kategoriom takim jak udomowienie, bezpieczeństwo, odpowiedzialność. Na przestrzeni dwóch miesięcy znajdą się wydarzenia, które dotyczyć będą przestrzeni najbardziej osobistej, kruchej i bezbronnej – ciała. Zajrzymy do domu w sensie najbardziej dosłownym, do miejsca, gdzie kładziemy się spać, gdzie robimy pranie, czytamy książki, płaczemy i chorujemy. A także tworzymy sztukę. Będzie dom jako porzucone miasto, opuszczony kraj, który pozostaje kontekstem nawet gdy jesteśmy na emigracji. I na końcu dom jako planeta, bo w 2019, na kilkanaście lat przed katastrofą klimatyczną nie da się zapomnieć o tym, że ktoś to wszystko będzie musiał po nas posprzątać. Ale czy zdąży?

Wystawy, spotkania, rozmowy, dyskusje, koncerty, filmy, performansy. Zapraszamy jesienią do Galerii Dobro, o której, mamy nadzieję, możecie już powiedzieć: to jest mój domek.

 

wstęp wolny

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.