Second life 2020

start 09.07.2020 18:01

Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie

koniec 09.07.2020 19:02

Lokalizacja: Olsztyn, ul. Dąbrowszczaków 3

MOK Olsztyn serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy Iwony Bolińskiej-Walendzik i Katarzyny Walendzik pt. "Second life 2020".
Wystawę w Galerii Amfilada przy ul. Dąbrowszczaków 3 zainaugurujemy w czwartek 9 lipca o godz. 18:00.

Każdy zasługuje na drugą szansę, również prace… Ile mamy żyć, w tym realnym świecie… Czy są równoległe światy, w których rzeczywistość wygląda całkiem inaczej?…
Wystawa „Second life 2020” Iwony Bolińskiej-Walendzik (batik, instalacje) i Katarzyny Walendzik (instalacje), a w drugiej odsłonie uczestników warsztatów z pracowni batiku, to różne światy, różne role – jeden czas i miejsce.

👉 Iwona Bolińska-Walendzik – ur. w Morągu w 1970 r. Ukończyła Wydział Sztuk Pięknych UMK w Toruniu, 1996 r. Doktor sztuk pięknych. Autorka projektów artystycznych, kuratorka wystaw.
Zainteresowanie techniką batiku (od 1999) zaowocowało szeregiem wystaw indywidualnych i zbiorowych, wśród nich znaczącą retrospektywą, jaką była ekspozycja pt. „Woskiem malowane. Batik jawajski i polski” w Państwowym Muzeum Etnograficznym (2006). Była też kuratorem i uczestnikiem wystawy pt. „Batik – kondycje, koncepcje” (BWA, Olsztyn, 2010). Jest autorką pięćdziesięciu prezentacji indywidualnych, m.in. w Bejrucie, Wilnie, Warszawie, Olsztynie, Nidzicy, Łodzi, Kaliningradzie, Łucku/Ukraina i Zagrzebiu. Laureatka m.in. III Nagrody na IX Olsztyńskim Biennale Sztuki – O Medal Prezydenta, BWA Olsztyn (2015), Nagrody w Międzynarodowej Wystawie – Konkursie „Most” Malarstwo i Grafika w Sowiecku, (Rosja, 2007). Stypendystka Prezydenta Miasta Olsztyn oraz Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Nagrodzona przez Prezydenta Olsztyna za całokształt pracy twórczej (2014).

👉 Katarzyna Walendzik – ur. w Olsztynie w 1994 roku. Ukończyła Państwowe Liceum Plastyczne w Olsztynie, 2014 r. Absolwentka Wydziału Rzeźby ASP w Warszawie. Uczestniczyła w wystawach zbiorowych w Olsztynie: „Bestiarium" Galeria Amfilada (2016) i Urojenia Galeria „Stary Ratusz" (2019).

Podczas wydarzenia obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa.

Second life 2020
👉 9 lipca (czwartek) / godz. 18:00
Galeria Amfilada (w Kamienicy Naujacka), ul. Dąbrowszczaków 3
Wstęp wolny

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.