Eksponat miesiąca: Pamiątki plebiscytowe

start 11.07.2020 12:00

Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie

koniec 11.07.2020 13:01

Lokalizacja: Olsztyn, Zajezdnia trolejbusowa, ul. Knosały

Dokładnie w setną rocznicę plebiscytu na Warmii, Mazurach i Powiślu MOK Olsztyn zaprasza na spotkanie powiązane z mini-wystawą znanych i nieznanych fotografii oraz pocztówek ze zbiorów Rafała Bętkowskiego. 10 oryginalnych kart i zdjęć z okresu plebiscytu w Olsztynie i Biskupcu, których część nie była dotąd nigdzie prezentowana i publikowana (m.in. kordon żołnierzy angielskich, którzy sprowadzenie zostali do Biskupca po pobiciu trupy teatru Działosza 13.04.1920 r., fotografia brytyjskiego komisarza plebiscytowego Ernsta Rennie z jego odręcznym autografem, fotografia przedstawiająca budynek YMCA w Olsztynie).
Rafał Bętkowski przybliży pokrótce historię plebiscytu, ilustrując swą opowieść prezentacją przedstawianą na dużym ekranie.

Podczas wydarzenia obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa.

Eksponat miesiąca: Pamiątki plebiscytowe
👉 11 lipca (sobota) / godz. 12:00
Zajezdnia trolejbusowa, ul. Knosały
Wstęp wolny

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.