Kultura w Parku: Apolinary POlek

start 05.07.2020 18:00

Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie

koniec 05.07.2020 19:01

Lokalizacja: Olsztyn, Scena w Park Jakubowo

Park Jakubowy Olsztyn to zielona enklawa relaksu pośród wielkomiejskiego zgiełku. Po latach krzywdzących zaniedbań, z roku na rok odzyskuje swój blask i należne miejsce na rekreacyjnej mapie miasta. MOK Olsztyn zaprasza na cykl plenerowych, bezpłatnych koncertów "Kultura w Parku!", które na powrót wypełnią Jakubowo życiem artystycznym!

👉 W niedzielę 5 lipca o 18:00 na otwartej scenie Parku Jakubowo wystąpi Apolinary POlek z zespołem 💥 Gdy pierwszy raz świadomie usłyszał piosenkę, zaraz wymyślił własną. Gdy pierwszy raz zafascynował go wiersz, zaraz napisał swój. Gdy nauczył się na gitarze pierwszych akordów, sam sobie zaczął wymyślać ćwiczenia. Gdy zachwycił się balladami zza oceanu, od razu chciał śpiewać je po polsku.
Mieszkał w kilku miastach, gdzie żył czasem z ludźmi, czasem obok nich, brał udział w koncertach „W górach jest wszystko co kocham”, czasem jeździł na festiwale i konkursy, wygrywając kilka z nich. Sporo wędrował i z tej wędrówki powstawały jego piosenki. W końcu pokochał krainę jezior i lasów, porzucił zgiełk miast i tłumne imprezy, by wraz z rodziną zamieszkać na warmińskiej wsi.
Śpiewa o bliskości, tęsknocie za wspólnotą, o relacjach, życiowych wyborach i ich konsekwencjach, ale także o samotności, która nierzadko bywa dobra i potrzebna. Wykonuje również utwory swoich mistrzów, m.in. Leonarda Cohena i Boba Dylana, w autorskich przekładach.
Do tej pory piosenki Apolinarego ukazały się na płytach „W górach jest wszystko co kocham” cz. IV i V, a także na dwóch autorskich albumach – *** (2009) i „Cały kosmos” (2014).

5 lipca zagrają dla was:
Apolinary POlek – słowa, muzyka, śpiew, gitara akustyczna, harmonijka ustna;
Patrycja Polek – śpiew, ukulele;
Cezary Rogalski – gitara basowa, śpiew.

Współorganizatorzy cyklu Kultura w Parku!:
❤️ Stowarzyszenie "Nasze Jakubowo"
❤️ Olsztyński Budżet Obywatelski
❤️ Miasto Olsztyn

Podczas wydarzenia obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa.

Projekt realizowany ze środków finansowych Gminy Olsztyn w ramach Olsztyński Budżet Obywatelski.

OBO Kultura w Parku!: Apolinary POlek z zespołem
👉 5 lipca (niedziela) / godz. 18:00
Scena w Park Jakubowo
Wstęp wolny

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.