World's Biggest Eye Contact Experiment 2020: Olsztyn!

start 20.09.2020 12:00

MOK Olsztyn

koniec 20.09.2020 14:01

Lokalizacja: Olsztyn, Scena Staromiejska

ZATRZYMAJ SIĘ, SPÓJRZ W OCZY, DOŁĄCZ DO NAS I NIECH TWOJE OCZY POKAŻĄ ŚWIATU, ŻE CI ZALEŻY!!!

Odbudujmy poczucie więzi międzyludzkiej doświadczając siły, jaką niesie ze sobą kontakt wzrokowy. Wydarzenie polega na podzieleniu się "1 minutą" kontaktu wzrokowego z nieznajomymi osobami w miejscu publicznym. Przyjdź, aby przełamać swoją strefę komfortu i pozostać w cichym kontakcie wzrokowym z przyjaciółmi i nieznajomymi. Piękna podróż emocjonalna w obecność. Usiądź, odetchnij, wycisz się i spójrz. Poczucie bliskości roztapia dzielące nas granice, poczucie odmienności, krzywdzące stereotypy.
Zmiany zachodzące w świecie wzbudzają niepokój: pojawia się coraz więcej podziałów na lepszych i gorszych, powstaje wzajemna nieufność i wrogość, dystans człowieka do człowieka rośnie. Coraz dalej nam do siebie. Częściej spoglądamy w telefony, niż w oczy spotykanych przez nas osób, noszenie maseczek powoduję jeszcze większe uczucie izolacji (jak to będzie spojrzeć komuś w oczu w maseczce?). Mamy okazję spojrzeć sobie w oczy i przypomnieć sobie, że łączy nas człowieczeństwo, wspólnota naszych doświadczeń. Piękne emocjonalne chwile wzruszeń i śmiechów.

Otwórz oczy, serce i duszę i spójrz w oczy nieznajomego. Nie uwierzysz własnym oczom !!!

Gdy obce osoby patrzą sobie w oczy pojawia się bliskość, nawiązuje się więź.
Próbowaliście kiedyś spojrzeć w oczy obcemu przechodniowi?
Kiedy ostatni raz patrzyliście w oczy bliskiej osobie?
Bez rozpraszaczy, bez słów, bez oczekiwań…

JAK WZIĄĆ UDZIAŁ W WYDARZENIU?
1. Przyjdź na Scenę Staromiejską w dzień wydarzenia, będzie tablica → “Gdzie podział się prawdziwy kontakt międzyludzki? Dowiedz się, dzieląc się ,,1 minutą” kontaktu wzrokowego..."
2. W zależności od warunków pogodowych i preferencji można przynieść ze sobą krzesełka, poduszki czy koce (maty), ale równie skutecznie można się "kontaktować" na stojąco. Zaproście osoby do popatrzenia sobie w oczy. Dzieląc się doświadczeniem staramy się nie przeszkadzać innym.
3. Trzymamy się panujących zasad związanych z COV-19 na otwartej przestrzeni. Jak najbardziej można być w maseczkach, zachowujemy dystans 2m.

KIEDY?
Spotkamy się w niedziele, 20 września o 12:00 (do 14:00).

GDZIE?
Scena Staromiejska w Olsztynie.

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.