OLSZTYŃSKI ROCZNIK KONSERWATORSKI

start 27.10.2020 18:00

Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie

koniec 27.10.2020 19:01

Lokalizacja: Olsztyn, Zajezdnia trolejbusowa, ul. Knosały

MOK Olsztyn i Miasto Olsztyn zapraszają na spotkanie promocyjne czwartego tomu Olsztyńskiego Rocznika Konserwatorskiego. Publikacja jest poświęcona dziedzictwu przemysłu i techniki naszego miasta.

Intensywny rozwój Olsztyna, zapoczątkowany w latach 80. XIX wieku, przyczynił się do budowy nowoczesnego przemysłu miejskiego. Szczególnie interesujące są dzieje obiektów, które na trwałe wpisały się w krajobraz miejski, jak i tych już nieistniejących, znanych wyłącznie z ikonografii i źródeł.

Przedmiotem artykułów są ponadto przykłady rewitalizacji i adaptacji zabytków architektury poprzemysłowej do nowych funkcji, ze szczególnym uwzględnieniem problematyki właściwego rozpoznania obiektów, co umożliwia zaprezentowanie ich w sposób uczytelniający wartość zabytkową.

Podczas spotkania wystąpią: Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz, a następnie Adam Płoski z referatem zatytułowanym "Wieże ciśnień województwa warmińsko-mazurskiego. Rola w rozwoju i krajobrazie miasta."

Wydarzenie odbędzie się w obowiązującym reżimie sanitarnym. Liczba miejsc ograniczona.

Olsztyński Rocznik Konserwatorski
27 października (wtorek) / godz. 18:00
Zajezdnia trolejbusowa, ul. Knosały
Wstęp wolny

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.