Początek budowy tras rowerowych pod Olsztynem

  • 04.12.2020, 11:11
  • mgres
Początek budowy tras rowerowych  pod Olsztynem
Rozpoczyna się realizacja ogromnego projektu z dotacją unijną na budowę tras pieszo-rowerowych pod Olsztynem.

 

Środki na ten cel pochodzą z funduszy unijnych w ramach projektu "Ochrona różnorodności biologicznej". - W naszym przypadku wartość całego projektu to ponad 7,7 mln zł, z czego wysokość dofinansowania wynosi około 6,6 mln zł - mówi Michał Kontraktowicz, wójt gminy Stawiguda. - Dzięki temu wykonamy 11 projektów.
Gmina Stawiguda zleciła właśnie wykonanie pierwszy projektów. Chodzi m.in. o budowy ciągu pieszo-rowerowego łączącego podolsztyński Bartąg z Bartążkiem. To, zdaniem rowerzystów, potrzebna inwestycja.
W ramach tej inwestycji powstanie oddzielna  trasa, pobocza, wykonane zostanie także oświetlenia na całej długości. Wybór firmy, która otrzyma to zlecenie zaplanowano na 15 grudnia.
Niezależnie od tego, gmina zleciła także - w ramach tego samego projektu - budowę turystycznego szlaku pieszo-rowerowego przy ul. Olsztyńskiej w Stawigudzie.
W pierwszej puli znajduje się także wykonanie rekreacyjnej przestrzeni w Majdach z parkiem historycznym oraz ścieżką dydaktyczną wraz z miejscami postojowymi i oświetleniem.
Z tego samego funduszu, co Stawiguda ścieżki budować będą Dywity. W tym przypadku wartość przedsięwzięcia wynosi około 4 mln zł, z czego dofinansowanie z Unii Europejskiej wynosi około 2,4 mln zł.  Za te pieniądze przedłużona zostanie ścieżka rowerowa prowadzącą obecnie z Dywit do Różnowa, dalej do Gadów oraz Słup. Ze Słup także do Wadąga. Oświetlona zostanie też obecna ścieżka rowerowa z Dywit do Różnowa

 

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe