Koronawirus. Co z kolędami?

  • 04.12.2020, 11:14
  • mgres
Koronawirus. Co z kolędami? Archidiecezja Warmińska
Kuria Archidiecezji Warmińskiej wydała w tej sprawie swoje stanowisko.

Coroczna kolęda rozpoczynała się tuż po świętach Bożego Narodzenia i trwała często aż do końca stycznia. W tym roku z powodu koronawirusa sytuacja się skomplikowała. - W tym roku z racji panującej sytuacji wizyta duszpasterska w archidiecezji warmińskiej nie jest możliwa w tradycyjnej formie. Podjęcie decyzji w jaki sposób ma ona przebiegać pozostaje w gestii księży proboszczów - informuje ks. Maciej Sawicki, rzecznik Kurii Archidiecezji Warmińskiej w Olsztynie. - Z naszej strony zgodnie z przyjętą praktyką w większości diecezji w Polsce proponujemy, zaprosić mieszkańców parafii do kościoła w mniejszych grupach (np. wioskami lub ulicami) na wieczorną mszę świętą.
Zdaniem Kurii Archidiecezji Warmińskiej, intencją tej mszy św. powinna być modlitwa za zaproszonych danego dnia parafian. - Kapłanów zachęcamy do wygłoszenia okolicznościowej homilii oraz odmówienia modlitwy błogosławieństwa nad zebranymi i pozostałymi w domach mieszkańcami, zwłaszcza chorymi, jak również poświęcenia wody, którą wierni zabiorą do domów - zaleca Kuria Archidiecezji Warmińskiej.
W grę wchodzą jednak wizyty duszpasterskiej w domu. Musi to nastąpić wyłącznie po uzgodnieniu tego i akceptacji ze strony wiernych oraz ścisłym zachowaniem obowiązujących wymogów sanitarnych.

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe