Rusza Warmiński Jarmark Świąteczn

  • 10.12.2020, 10:03
  • mgres
Rusza Warmiński Jarmark Świąteczn
Miasto zachęcamy do odwiedzenia (10-13 grudnia) Starego Miasta.

W czasie jarmarku staromiejskie zakamarki zamienią się w baśniową krainę pełną dobrej energii i świątecznej atmosfery. Jednak tegoroczna edycja imprezy z powodu koronawirusa będzie wyglądać inaczej.  - Przyzwyczailiśmy się, że Warmiński Jarmark Świąteczny to rozgrzewająca dawka ciepła w środku zimy - mówi dyrektor organizującego wydarzenie Miejskiego Ośrodka Kultury, Mariusz Sieniewicz. - Ożywcza piguła piękna i dobrej energii, dzięki którym olsztyńskie Stare Miasto otula atmosfera autentycznej wspólnoty i wyśmienitej zabawy. I to się na pewno nie zmieni! Cały obszar Starego Miasta zamienimy w arenę swoistej gry miejskiej - choć bez udziału animatorów. Wierzymy, że kolejne przystanki na jej trasie dostarczą wam wiele radości i pozwolą przypomnieć sobie, jak wygląda uśmiech jarmarkowych zakątków.

* W Zaułku Szlachetnych Uczynków spróbujemy odkryć wasze supermoce w niesieniu pomocy i zaprosimy was na giełdę dobrych pomysłów.
* W Uliczce Innych Wspomnień stanie wyjątkowa, komiczno-sentymentalna wystawa plenerowa "Strzeż się Mikołaja!".
* Na Przystanku Miłość natkniecie się na oryginalną instalację z jemiołą, miłosną ławeczkę muzyczną oraz oczywiście tablicę do miłosnych wyznań.
* Trakt Mikołajowy przyozdobi niezwykła wystawa wizerunków Mikołajów na przestrzeni dziejów i z różnych stron świata.
* Na Placu Marzycieli zanurzycie się w niesamowity świat inspirowany Alicją w krainie czarów i Narnią, pełen fantastycznych, rozświetlonych i baśniowych dekoracji.
* Arkady Pomocnych Skrzatów zamienią się w bajkową przestrzeń z wesołymi wizerunkami skrzatów i krasnali.
* Wzdłuż Alei Pięknych Życzeń natkniecie się na pozdrowienia od historycznych postaci związanych z regionem. Wy sami również będziecie mieli szansę sprawić nieco radości innym.
* W Alei Pięknych Życzeń umieścimy bowiem specjalną skrzynkę życzeń dla seniorów - samotnych pensjonariuszy dwóch domów pomocy społecznej.

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe