Tani kredyt konsolidacyjny — jak znaleźć korzystną ofertę?

  • 11.12.2020, 16:30 (aktualizacja 23.01.2021, 12:52)
  • Admin Admin
Tani kredyt konsolidacyjny — jak znaleźć korzystną ofertę?
Kredyt konsolidacyjny jest zaciągany w sytuacji, gdy nie radzimy sobie z uiszczaniem comiesięcznych rat. Dzięki takiej pomocy finansowej możemy spłacić wszystkie długi i zyskać nowe zobowiązanie z lepszymi warunkami. Wówczas odbudowujemy budżet i pozbywamy się ryzyka pogłębiania kłopotów finansowych.

Każdemu jednak zależy na tym, by wziąć tani kredyt konsolidacyjny. Jak znaleźć takie rozwiązanie za pomocą porównywarki https://www.totalmoney.pl/kredyt-konsolidacyjny i na co zwrócić uwagę?


 
Czy tanie kredyty konsolidacyjne są możliwe?
Większość konsumentów, których interesuje kredyt konsolidacyjny, obawia się, że skorzystanie z takiej opcji będzie bardzo drogie. Nie chcemy ponosić zbyt wysokich kosztów kredytowych, zwłaszcza że każdemu zależy na tym, by zyskać lepsze warunki spłaty niż dotychczas. Nic więc dziwnego, że często rezygnujemy z konsolidacji. Jednak takie decyzje mogą przynieść negatywne skutki, związane z pogłębieniem kłopotów finansowych. W związku z tym warto sprawdzić, czy tani kredyt konsolidacyjny jest możliwy i gdzie możemy go otrzymać.
Kredyt konsolidacyjny nie musi wiązać się z wysokimi kosztami, pod warunkiem że zwrócimy uwagę na kilka istotnych elementów. Przede wszystkim, aby konsolidacja nam się opłacała, musi wiązać się ze znacznym zmniejszeniem kwoty miesięcznej raty. Dzięki temu możemy odbudować nasz budżet, nie wpadając w coraz większą spiralę zadłużenia. Aby miesięczna rata była na odpowiednim poziomie, który bez problemu będziemy spłacać, należy wydłużyć czas spłaty kredytu. W związku z tym tani kredyt konsolidacyjny stanie się realny. My co miesiąc płacimy niższą kwotę niż suma poprzednich rat, więc poprawiamy naszą sytuację finansową. Pamiętajmy, że w związku ze znacznym wydłużeniem czasu kredytowania, zwiększa się ogólny koszt kredytu. Jest on jednak rozłożony na taką liczbę rat, aby nasze finanse nie odczuły braków.


Jak wziąć tani kredyt konsolidacyjny?

Aby tanie kredyty konsolidacyjne stały się dla nas realną opcją, przed wyborem oferty należy sprawdzić kilka podstawowych kwestii. Przede wszystkim istotne są:
— Wysokość miesięcznej raty — Suma, jaką będziemy płacić co miesiąc w ramach raty kredytowej musi być niższa niż wszystkie poprzednie raty. Bez tego elementu skorzystanie z konsolidacji nie przyniosłoby żadnych dobrych skutków. Głównym celem kredytu konsolidacyjnego jest zmniejszenie wysokości miesięcznej kwoty, którą płacimy w ramach raty. Przykładowo, obecnie uiszczamy 1000 zł co miesiąc w formie dwóch rat kredytowych. Jest to jednak zbyt duża kwota, przez co odczuwamy braki w środkach do życia. Korzystając z konsolidacji, możemy zyskać ratę kilkaset złotych niższą dzięki wydłużeniu czasu spłaty kredytu. W związku z tym pozbywamy się kłopotów ze spłatą zobowiązania.
— Czas spłaty kredytu — Jak wspomniano wcześniej, to, jaki okres kredytowania wybierzemy, ściśle reguluje kwestię, jak wysoką ratę będziemy spłacać. Możemy dowolnie sprawdzać poszczególne konfiguracje w kalkulatorze konsolidacyjnym. W ten sposób dopasujemy taki czas spłaty, który pozwoli nam zyskać ratę na rozsądnym poziomie i nie będzie wymagał od nas ponoszenia zbyt wysokich kosztów.
 

Jak sprawdzić koszty kredytu konsolidacyjnego?
 Jeśli chcemy znaleźć najtańszy kredyt konsolidacyjny, kalkulator dostępny na Total money pozwoli nam wyliczyć wszystkie koszty i ocenić, jaka oferta będzie najkorzystniejsza. Narzędzie to jest dostępne online zupełnie za darmo, a aby z niego skorzystać, wystarczy wpisać kwotę konsolidacji i czas spłaty. Wówczas otrzymamy informację, jak wysoką ratę będziemy płacić na nowych warunkach, ile wynosi oprocentowanie i całkowita kwota nowego kredytu do spłaty. Kalkulator kredytu konsolidacyjnego wyświetli także dostępne na rynku oferty banków, które spełniają nasze kryteria. Dzięki temu będziemy mogli wybrać tani kredyt konsolidacyjny. Kalkulator automatycznie analizuje oferty na podstawie RRSO, oprocentowania, liczby rat i innych elementów wpływających na ich opłacalność. Zyskujemy wówczas listę najatrakcyjniejszych, ułożoną od najkorzystniejszej do najmniej opłacalnej.
 
Gdzie najtańszy kredyt konsolidacyjny?
 To, gdzie najtańszy kredyt konsolidacyjny otrzymamy, jest zależne od tego, jak wysoką kwotę chcemy skonsolidować i jaki czas spłaty wybierzemy. Im dłuższy okres kredytowania, tym więcej płacimy w związku z całkowitym kosztem kredytu, jednak zyskujemy o wiele niższą ratę miesięczną.


Najlepsze oferty konsolidacji w kwocie 50 tys. zł. na 60 miesięcy:

1. Bank Citi Handlowy — kredyt konsolidacyjny
Oprocentowanie: 7,19%
RRSO: 9,22%
Prowizja: 4,00%
Miesięczna rata: 1034,33 zł
Kwota do spłaty: 62 059,54 zł
Bez wychodzenia z domu.
 

2. Kredyt konsolidacyjny w Santander Bank Polska
Oprocentowanie: 7,16%
RRSO: 10,04%
Prowizja: 5,91%
Miesięczna rata: 1052,58 zł
Kwota do spłaty: 63 154,50 zł.
 

3. BNP Paribas kredyt konsolidacyjny
Oprocentowanie: 6,90%
RRSO: 10,26%
Prowizja: 0,00%
Miesięczna rata: 1057,71 zł
Kwota do spłaty: 63 462,67 zł.
 
4. PKO BP pożyczka gotówkowa konsolidacyjna
Oprocentowanie: 7,20%
RRSO: 12,37%
Prowizja: 9,99%
Miesięczna rata: 1105,19 zł
Kwota do spłaty: 66 311,22 zł.

Admin Admin

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe