Będzie węzeł Olsztyn-Śródmieście

  • 30.12.2020, 20:29
  • mgres
Będzie węzeł Olsztyn-Śródmieście
Kolejny fragment Śródmieścia doczeka się całkowitej odmiany. Właśnie rozpisany został przetarg na budowę węzła przesiadkowego Olsztyn-Śródmieście wraz z połączeniami do ul. Partyzantów.

Prace obejmą teren między ul. Partyzantów a torami w pobliżu podziemnego przejścia. Teraz ten obszar, sąsiadujący z kolejowym przystankiem Olsztyn-Śródmieście, w głównym stopniu zabudowany jest garażami. Wkrótce jednak stanie się przyjazną i funkcjonalną przestrzenią.

Jednym z elementów prac będzie rozbiórka ponad 50 garaży i budynków gospodarczych znajdujących się na tym terenie. Prace będą prowadzone pod nadzorem archeologicznym, bowiem mieścił się tam cmentarz ewangelicki z lat 20. XX wieku.

W trakcie głównych robót wybudowana zostanie jezdnia i chodniki umożliwiające zarówno dotarcie do przystanku kolejowego, jak i - zlokalizowanego w ciągu ul. Partyzantów - przystanku komunikacji miejskiej. Teren zostanie zagospodarowany w taki sposób, aby utworzyć park z elementami upamiętniającymi dawny cmentarz (m.in. Pawilon Pamięci, lapidarium, spacjalne ścianki). Nie zabraknie małej architektury, miejsc postojowych typu Kiss&Ride oraz miejsca do montażu stacji roweru miejskiego. Wybudowana i przebudowana zostanie także podziemna infrastruktura.

Nie zabraknie nowych nasadzeń. Wśród nich zaplanowano m.in. lipy drobnolistne, tuje, grab pospolity, bluszcz.

Na oferty dotyczące budowy węzła przesiadkowego Olsztyn-Śródmieście wraz z połączeniami do ul. Partyzantów ratusz czeka do 19 stycznia. Inwestycja ma zostać zrealizowana w sześć miesięcy od podpisania umowy.

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe