Komunikacja miejska w Olsztynie. Sprawdź co nowego

  • 04.01.2021, 00:05
  • mgres
Komunikacja miejska w Olsztynie. Sprawdź co nowego
Przedstawiamy najważniejsze informacje związane z funkcjonowaniem komunikacji miejskiej w 2021 roku

Jedną z najważniejszych będzie dodatkowa funkcja, jaka zostanie uruchomiona w mobilnych biletomatach. Pasażerowie korzystający z takich urządzeń w autobusach i tramwajach będą mogli skorzystać z dwóch rozwiązań dotyczących kupna biletu. Jeden z nich to - jak dotychczas - zakup papierowej przejazdówki i skasowanie jej w kasowniku. Drugim rozwiązaniem jest bilet wirtualny, który zostanie przypisany i zakodowany do karty płatniczej (także funkcji NFC w smartfonie lub smartwatchu). - To nowoczesny, innowacyjny, a przede wszystkim bezpieczny sposób zakupu biletu w okresie pandemii - informuje Michał Koronowski z Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu. - Korzysta się wyłącznie z ekranu dotykowego i czytnika bezstykowego, a nośnikiem biletu jest karta płatnicza lub urządzenie NFC z aplikacją płatniczą.

Co ważne, taryfa, jak również cennik opłat za przejazdy komunikacją miejską pozostają na niezmienionym poziomie od 1 stycznia. Niemniej trwają prace nad formalnymi kwestiami dotyczącymi zmian w taryfie biletowej, które zostaną wprowadzone w nadchodzącym roku.

Zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej będą dotyczyć od 1 stycznia części linii obsługujących kampus uniwersytecki. Ograniczenie kursowania obejmie linie nr 3, 103, 130, 302, 303, 305, 309. Decyzja o terminie powrotu tych linii do zwiększonej częstotliwości zostanie podjęta w zależności od bieżącej sytuacji epidemiologicznej. - Te ograniczenia mają charakter tymczasowy i związane są z trwającą epidemią i utrzymującym się zmniejszonym popytem na przejazdy w tym kierunku - dodaje Michał Koronowski ze ZDZiT. - Poziom obsługi komunikacyjnej Kortowa utrzymane zostanie na poziomie rozkładów obowiązujących co roku we wrześniu, ale dodatkowo z utrzymaniem części kursów linii 305 i 309.

W 2021 roku kontynuowana będzie współpraca z gminami ościennymi, z którymi zostały zawarte porozumienia. Trasy i rozkłady jazdy nie ulegną zmianie w stosunku do tegorocznych.

* Dywity - linie nr 108 i 112 oraz wybrane kursy linii nr 110;

* Gmina Barczewo - linie nr 114 i 124;   

* Stawiguda i Olsztynek - linia nr 129;

* Purda – wybrane kursy linii nr 105 (decyzją gminy Purda zawieszone zostaje funkcjonowanie linii nr 104).

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe