Tragiczny finał poszukiwań za zaginionym 21-latkiem z Olsztyna

  • 02.02.2021, 19:16
  • mgres
Tragiczny finał poszukiwań za zaginionym 21-latkiem z Olsztyna KMP Olsztyn
Ciało młodego mężczyzny zostało odnalezione w trudno dostępnym bagiennym ternie. Trwają czynności mające na celu wyjaśnienie okoliczności śmierci 21-latka. Olsztyńscy policjanci dziękują wszystkim, którzy zaangażowali się w poszukiwania.

We wtorek (02.02.2021) ok. godz. 9:30 policjanci wspólnie z żołnierzami WOT oraz Grupą Specjalną Płetwonurków RP odnaleźli ciało zaginionego 21-latka. Odnaleziono je w trudno dostępnym, bagiennym terenie. Ciało znajdowało się w odległości około 6 km od miejsca, gdzie ostatnio widziany był zaginiony. Tożsamość młodego mężczyzny została potwierdzona.

Na miejscu pracuje grupa dochodzeniowo-śledcza wraz z technikiem kryminalistyki. Ciało zostanie zabezpieczone do prosektorium. Policjanci wykonują czynności pod nadzorem prokuratora, które mają na celu wyjaśnić okoliczności śmierci młodego mężczyzny.

21-latek wyszedł z domu w dniu 17.01.2021 roku i od tamtego czasu nie nawiązał kontaktu z najbliższymi i nie wrócił do miejsca zamieszkania. W poszukiwaniach za zaginionym uczestniczyło kilkadziesiąt osób. Olsztyńscy policjanci byli wspierani przez funkcjonariuszy Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie, żołnierzy 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej, strażaków ochotników z Gutkowa, Bartąga, Gryźlin, strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej 1 i 2 Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie, przedstawicieli Regionalnego Centrum Bezpieczeństwa. W działaniach poszukiwawczych brała udział również Grupa Specjalna Płetwonurków RP z których doświadczenia policjanci korzystają już od wielu lat. Ich zadaniem w ostatnich dniach było przeczesywanie dna rzeki Łyna. W poszukiwaniach wykorzystywano specjalistyczny sprzęt m.in. drony czy quady. Do działań został także wykorzystany pies tropiący z hodowli psów rasowych ”FCI Canum Amicus”.

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe