Dobry wynik WOŚP w Olsztynie

  • 02.02.2021, 19:18 (aktualizacja 03.02.2021, 19:09)
  • mgres
Dobry wynik WOŚP w Olsztynie UM Olsztyn
Rekordowo było w całym kraju, dobrze było też w stolicy Warmii i Mazur. Dwa miejski sztaby Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrały robiącą wrażenie kwotę.

W poprzednim roku uzbierana kwota przekroczyła 574 tys. złotych. Tym razem niedzielny wynik, jaki został osiągnięty po zsumowaniu kwot miejskich sztabów wyniósł grubo ponad 300 tys. złotych. Wolontariusze 29. finału WOŚP w Olsztynie zgromadzili łącznie 377,7 tys. złotych.

W tym roku w Olsztynie działały dwa "otwarte" sztaby. Ten zorganizowany przez Warmińsko-Mazurski Odział Okręgowy PCK zebrał niemal 56,1 tys. złotych. Drugi, którego inicjatorem był Związek Stowarzyszeń Razem w Olsztynie zgromadził natomiast ponad 269,6 tys. złotych. Swój wewnętrzny sztab, tradycyjnie już, zorganizował też Zespół Szkół Budowlanych i tam też padła rekordowa kwota - niemal 32 tys. złotych!

W Olsztynie nie zabrakło licytacji cennych fantów. Do zdobycia były m.in. koszulka piłkarskiej reprezentacji Polski z autografem Roberta Lewandowskiego czy piłka z podpisami siatkarskich mistrzów świata z 2018 roku. Tradycyjnie w zbiórkę włączyli się mistrzowie kierownicy oraz golden retrievery. Akcję wsparła też rzesza 330 wolontariuszy, którzy kwestowali na ulicach Olsztyna z puszkami.

29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest poświęcony oddziałom dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Na oficjalne rozliczenie akcji trzeba będzie poczekać jeszcze kilka tygodni.

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe