Lodowiska i Aquasfera znów otwarte

  • 14.02.2021, 11:50 (aktualizacja 14.02.2021, 11:53)
  • mgres
Lodowiska i Aquasfera znów otwarte UM Olsztyn
Ponownie można korzystać z basenów w Wodnym Centrum Rekreacyjno-Sportowym i sztucznych lodowisk

Uprawianie sportu i rekreacji przez amatorów nie było w praktyce możliwe od 21 grudnia, gry wprowadzona została kwarantanna narodowa. Umożliwienie otwarcia basenów to jedno z rozwiązań wprowadzonych najnowszą decyzją rządu. Działalność wznowiły także m.in. hotele, kina, teatry, czy boiska na świeżym powietrzu.

- Aquasfera będzie funkcjonować jako basen - informuje Zbigniew Szymula z Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie. - Będą dostępne dwie niecki o długości 25 m oraz basen rozgrzewkowy. Nadal nie będzie można korzystać z części rekreacyjnej i saun.

Aquasfera będzie czynna w sobotę i niedzielę w godz. 10:00-22:00, od poniedziałku do piątku między 6:00 a 22:00. Nadal nieczynne są szatnie i poczekalnia w holu głównym. Należy także pamiętać, że do obiektu należy wchodzić w maseczce ochronnej, którą można zdjąć dopiero w przebieralni. Basen przy ul. Mariańskiej w najbliższym czasie będzie działać jako pływalnia dla klubów sportowych i szkółek pływackich. Wkrótce będzie jednak także dostępny dla wszystkich.

Dzień wcześniej, bo już od piątku (12 lutego), otwarte zostały olsztyńskie lodowiska przy ul. Jeziołowicza oraz w CRS Ukiel. Działa także wypożyczalnia sprzętu sportowego w CRS Ukiel, gdzie można wyposażyć się m.in. w narty biegowe i skorzystać z przygotowanych w okolicy tras.

mgres

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe