Geoinformatyka - nowy kierunek studiów na UWM

  • 17.02.2021, 11:24
  • mgres
Geoinformatyka - nowy kierunek studiów na UWM
Od kolejnego roku akademickiego na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie będzie można studiować geoinformatykę. Na Wydziale Geoinżynierii trwają właśnie ostatnie prace związane z uruchomieniem nowego kierunku

Zgodę na umieszczenie go w ofercie kształcenia wyraził już Senat uczelni. Skąd wziął się pomysł na nowy kierunek? - Jest to związane z dynamicznym rozwojem technologii cyfrowych oraz geoprzestrzennych, co przejawia się coraz szerszym zastosowaniem zaawansowanych technik komputerowych oraz nowoczesnych urządzeń pomiarowych  - tłumaczy prodziekan ds. kształcenia Wydziału Geoinżynierii UWM prof. Urszula Filipkowska.

Dodaje, że kształcenie na kierunku geoinformatyka będzie skoncentrowane na wykształceniu w studencie umiejętności obsługi nowoczesnego sprzętu pomiarowego. To m.in. odbiorniki satelitarne GNSS, georadary laserowe, echosondy a także tzw. dron podwodny, który będzie umożliwiał rejestrację obrazu w środowisku wodnym..

Absolwenci geoinformatyki są poszukiwani na rynku pracy. - Geoinformatyk to ma być taki supernowoczeny geodeta, który zamiast pomiarów w terenie wyśle drona, w gruncie wykorzysta georadar a zamiast kreślić mapę wykorzysta zobrazowania fotogrametryczne. I tego właśnie będziemy uczyć naszych przyszłych studentów. - podkreśla prof. Filipkowska.

Nowy kierunek kształcenia pojawi się w ofercie rekrutacyjnej na rok akademicki 2021/2021. Wydział Geoinżynierii UWM w Olsztynie planuje utworzenie dwóch grup na studiach inżynierskich I stopnia.

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe