Koronawirus w USC w Olsztynie

  • 22.03.2021, 13:52
  • mgres
Koronawirus w USC w Olsztynie
W związku z wystąpieniem ogniska zachorowań w Urzędzie Stanu Cywilnego w Olsztynie od poniedziałku (22.03.) do piątku (26.03.) ograniczona zostaje liczba spraw, które będzie można tam załatwić.

Siedmiu z dwunastu pracowników od poniedziałku (22.03.) będzie na zwolnieniach, w kwarantannie lub w izolacji. - Gdybyśmy nie wprowadzili pracy zmianowej sytuacja byłaby jeszcze trudniejsza - mówi Małgorzata Plewka, kierownik USC w Olsztynie - tylko to uchroniło nas przed paraliżem urzędu.

USC pracowało w systemie rotacyjnym, na dwie zmiany, od listopada ubiegłego roku. Dzięki temu mieszkańcy byli obsługiwani od 7:30 do 20:00 (z przerwą na dezynfekcję w godz: 13:30 - 14:00). Jednak wobec zaistniałej sytuacji - od poniedziałku (22 marca) USC wraca do pracy w dotychczasowych godzinach: poniedziałek 8-16; wtorek-piątek - 7.30-15.30.

- W tym czasie będą pracowały tylko cztery osoby, a zatem musimy mocno ograniczyć liczbę spraw, które będzie można u nas załatwić - dodaje Plewka - niestety w tej sytuacji przyjmowane będą tylko osoby zgłaszające zgon lub martwe urodzenie dziecka. Prosimy także o wyrozumiałość, bo we wskazanych dniach nie będą odbierane telefony, ani umawiane wizyty w innych sprawach, z zakresu rejestracji stanu cywilnego. Z kolei sprawy dotyczące zgłoszenia narodzin dziecka przez epuap jak również sprawy związane z wydaniem odpisów  aktów stanu cywilnego złożone przez epuap, korespondencyjnie lub do skrzynki USC  w budynku ratusza nie będą załatwione w ustawowym terminie.

Ratuszowi urzędnicy proszą, by w pozostałych sytuacjach udawać się do USC do gmin ościennych, znajdujących się wokół Olsztyna. Dotyczy to takich spraw jak:

  1. wydanie odpisów z aktów stanu cywilnego,
  2. wydanie decyzji w sprawie zmiany imienia lub nazwiska
  3. wydanie zaświadczeń do ślubu konkordatowego,
  4. przyjęcie oświadczeń o uznaniu dziecka poczętego, uznaniu ojcostwa, powrotu do nazwiska noszonego przed zawarciem małżeństwa oraz
mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe