38-latek odpowie za dewastację nagrobków

  • 26.03.2021, 14:47
  • mgres
38-latek odpowie za dewastację nagrobków
Praca policjantów doprowadziła już po kilku godzinach od zdarzenia do ustalenia i zatrzymania sprawcy zniszczenia 201 nagrobków na olsztyńskim cmentarzu. 38-letni mężczyzna usłyszał już zarzut znieważenia miejsca pochówku w związku ze zniszczeniem mienia.

We wtorek (23.03.2021) około godz. 7:30 oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o uszkodzeniu płyt nagrobkowych na terenie olsztyńskiego cmentarza. Na miejscu pracowały grupy dochodzeniowo-śledcze wraz z technikami kryminalistyki. Policjanci przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczyli ślady kryminalistyczne oraz nagrania z pobliskich monitoringów. Z ustaleń śledczych wynika, że uszkodzonych zostało dokładnie 201 nagrobków.

W zaledwie kilka godzin od zdarzenia w wyniku intensywnych działań poszukiwawczych olsztyńscy policjanci dotarli do sprawcy. Okazał się nim 38-letni mieszkaniec powiatu olsztyńskiego, który został zauważony w pobliżu nekropolii. Mężczyzna w momencie zatrzymania był nietrzeźwy. 38-latek trafił do policyjnego aresztu, gdzie po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut znieważenia miejsca pochówku w związku ze zniszczeniem mienia, do którego się przyznał. 38-latek nie potrafił logicznie wytłumaczyć swojego zachowania. Twierdził, iż w pojedynkę dokonał zniszczenia mienia. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Sąd Rejonowy w Olsztynie w dniu 24 marca 2021 r. zastosował tymczasowe aresztowanie wobec Marcina Ł. podejrzanego o znieważenie miejsca pochówku i zniszczenie ponad 200 nagrobków na olsztyńskim cmentarzu.

Prokurator Prokuratury Rejonowej Olsztyn-Północ w Olsztynie skierował do miejscowego Sądu Rejonowego wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec Marcina Ł. podejrzanego o znieważenie miejsca spoczynku zmarłych poprzez zniszczenie 201 płyt nagrobnych. Do zdarzenia tego miało dojść w okresie od 22 do 23 marca 2021 r. na cmentarzu przy ul. Poprzecznej w Olsztynie.

Sąd Rejonowy w Olsztynie na posiedzeniu w dniu 25 marca 2021 r. przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec Marcina Ł. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe