Połączą ścieżki rowerowe w ważnym miejscu w Olsztynie

  • 22.04.2021, 09:47
  • mgres
Połączą ścieżki rowerowe w ważnym miejscu w Olsztynie
To ma być istotne uzupełnienie sieci rowerowych traktów naszego miasta. Drogowcy czekają na oferty wykonania połączenia ścieżek wybudowanych wzdłuż ul. Partyzantów.

Nowe trasy rowerowe w naszym mieście powstają regularnie przy okazji realizacji drogowych inwestycji. Nie inaczej było w przypadku długo wyczekiwanej przebudowy ul. Partyzantów.

Prace związane z modernizacją tej śródmiejskiej ulicy oficjalnie zakończyły się w październiku 2019 roku. W czasie ich trwania powstały rowerowe trakty od ul. 1 Maja do pl. Bema oraz dalej, w kierunku również zmodernizowanego pl. Konstytucji 3 Maja przed dworcem Olsztyn Główny. Roboty nie dotyczyły jednak samego ronda Bema.

Jest szansa, że wkrótce całą tę trasę będzie można przejechać praktycznie nie zsiadając z roweru. Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu zaplanował połączenie rowerowych ścieżek po południowej stronie ronda i wytyczenie przejazdu przez ul. Kętrzyńskiego.

- Łącznie ma powstać ok. 45 m wydzielonej ścieżki rowerowej od istniejącego zakończenia ścieżki przed budynkiem przy pl. Bema 3 - wyjaśnia Michał Koronowski ze ZDZiT w Olsztynie. - Za wlotem z ul. Kętrzyńskiego szeroki chodnik zostanie przekształcony w ciąg pieszo-rowerowy.

Jednym z najpoważniejszych elementów realizacji tego zadania będzie przebudowa przejścia i sygnalizacji świetlnej na wlocie z ul. Kętrzyńskiego.

Jeśli wykonawca zostanie wyłoniony w trwającym postępowaniu, umowa powinna zostać zawarta najprawdopodobniej w maju. Zapranowany termin realizacji prac to 90 dni.

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe