Rusza Olsztyński Budżet Obywatelski

  • 30.04.2021, 15:51
  • mgres
Rusza Olsztyński Budżet Obywatelski
Na dobre rusza IX edycja Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Przez najbliższe dwa miesiące będziemy czekać na propozycje mieszkańców do realizacji w następnym roku.

"Twarde" i "miękkie", ogólnomiejskie oraz osiedlowe - olsztynianie mają czas między 1 maja a 30 czerwca, aby przygotować i zgłosić projekty. W tej edycji OBO na realizację najpopularniejszych zadań zaplanowano 6,55 mln złotych.

- Mieszkańcy Olsztyna wielokrotnie już udowadniali, że mają doskonałe pomysły - mówi prezydent Piotr Grzymowicz. - Nie mam wątpliwości, że tym razem będzie podobnie. Zachęcam do aktywności, do ubierania pomysłów w konkretne projekty, a potem do skutecznego ich promowania.

Place zabaw, wydarzenia kulturalne, przedsięwzięcia związane z naturalnym środowiskiem - to tylko niektóre zagadnienia, jakich dotyczą propozycje zgłaszane przez olsztynian. To zarówno zadania, które oddziałują na całe miasto, jak i na najbliższą okolicę pomysłodawców.

W tej edycji w przypadku projektów ogólnomiejskich "twardych" (inwestycyjnych) limit to pół miliona złotych, natomiast "miękkich" (m.in. społecznych, kulturalnych) - 100 tys. złotych. Kwoty przeznaczone na poszczególne osiedla zależą natomiast od liczby mieszkańców. Najwięcej do dyspozycji będzie w os. Kormoran (237 633 zł), natomiast najmniej - w Kortowie (157 044 zł). Limit osiedlowy w całości może zostać przeznaczony na projekt "twardy" lub w wysokości do 50 tys. zł na projekt "miękki".

Wypełnione formularze wniosków z opisem projektów mogą być składane w następujący sposób:
* on-line za pomocą elektronicznego systemu obsługi wniosków www.glosujobo.olsztyn.eu,
* w Kancelarii Ogólnej Urzędu Miasta, pl. Jana Pawła II 1, 10-101 Olsztyn
* listownie na adres: Biuro Prezydenta Miasta i Dialogu Obywatelskiego, Urząd Miasta Olsztyna, Plac Jana Pawła II 1, 10-101 Olsztyn z dopiskiem "Olsztyński Budżet Obywatelski",
* poprzez elektroniczną Skrzynkę Urzędu Miasta Olsztyna na platformie e-puap.

Termin składania wniosków mija 30 czerwca. Głosowanie zaplanowano między 15 września a 3 października, natomiast ogłoszenie wyników - 25 października.

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe