Nietypowe przejścia dla pieszych

  • 22.06.2021, 16:20
  • mgres
Nietypowe przejścia dla pieszych
Koncert przed szkołą oraz otwarcie niezwykłego przejścia dla pieszych - to były najważniejsze elementy wtorkowych (22 czerwca) obchodów.

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Olsztynie obchodzi 75-lecie powstania. - Absolwentów szkoły mogliśmy i możemy podziwiać w różnych zakątkach świata - mówił podczas uroczystości prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. - Dziękuję serdecznie za cały Państwa wysiłek oraz za doskonałą promocję naszego miasta.
W upalne, wtorkowe przedpołudnie młodzież dała występ przed szkołą. Główna część obchodów odbyła się właśnie przed jej siedzibą przy ul. Kościuszki. - Świętowanie miało wyglądać zupełnie inaczej - przyznała na wstępie dyrektor placówki Teresa Taradejna. - Cieszymy się jednak, że możemy tak zaistnieć w przestrzeni naszego miasta. I to nie tylko bezpośrednio muzycznie.
W pobliżu placówki powstało bowiem oryginalne przejście dla pieszych, które wyglądem przypomina klawiaturę fortepianu. Na pomysł takiego uhonorowania jubileuszu placówki wpadła Rada Rodziców. - Od pomysłu do realizacji była długa droga - mówi pomysłodawczyni przedsięwzięcia, Katarzyna Poluchowicz. - Zależało nam na tym przede wszystkim dlatego, by wszyscy widzieli, gdzie jest szkoda muzyczna.
Wzór klawiatury fortepianu jest wymalowany w taki sposób, że kierujący pojazdem który dojeżdża do wyznaczonego przejścia widzi pełnowymiarowe pasy z oznakowania poziomego. I ma obowiązek zachowania się tak samo, jak przy każdym innym przejściu. Państwowa Szkoła Muzyczna w Olsztynie powstała w 1945 roku. Początkowo mieściła się w jednej z willi zlokalizowanych przy obecnej ul. Nowowiejskiego. Do obecnej siedziby przeniosła się dopiero na przełomie lat 60. i 70.

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe