Marszałek zachęca do przekazania 1 proc.

  • 8.03.2019, 11:01 (aktualizacja 09.03.2019 13:03)
  • Mgres
Marszałek zachęca do przekazania 1 proc. UM Konferencja wspierającą akcję przekazywania 1 proc. podatku
„Wspieram region” to akcja zachęcającą do przekazania 1 proc. podatku dochodowego na działalność organizacji pożytku publicznego z Warmii i Mazur. Włączył się w nią samorząd województwa warmińsko-mazurskiego i to już po raz 10.

Wybór jest duży, bo w regionie funkcjonuje ponad 300 organizacji mających status pożytku publicznego. Z nimi można zapoznać się na stronie internetowej Warmii i Mazur. – To organizacje z obszaru sportu, kultury, zdrowia, opieki, działalności charytatywnej - wyliczał na konferencji prasowej poświęconej akcji Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa.

Na Warmii i Mazurach co roku zwiększa się liczba płatników. W 2017 r. było ich 904 tys., a rok później 912 tys. Ale nie wszyscy z nich odpisują 1 proc. podatku. – Może powinno być tak, że jeżeli ktoś wypełni okienka KRS (podczas elektronicznego składania PIT-u , to nie będzie mógł przejść dalej – żartowała Iwona Pavlovic, honorowa ambasadorska akcji.

W ubiegłym roku 2 347 organizacji otrzymało wsparcie mieszkańców regionu, a tylko 327 organizacji działających na terenie Warmii i Mazur. Tym samym regionalne organizacje otrzymały 4, 728 mln zł. W 2017 r. dzięki płatnikom otrzymali 4, 567 mln zł.

 

Spośród 10 najczęściej wybieranych organizacji jedynie 3 były z regionu. I żadna z nich nie zajęła miejsca na podium. Za pomocą akcji „Wspieram region” samorząd województwa zachęca do wsparcia organizacji z regionu.

Mgres
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe