wiadukt kolejowy do remontu

  • 09.07.2021, 12:33
  • mgres
wiadukt kolejowy do remontu
Jeden z kolejowych mostów nad Łyną będzie ponownie modernizowany. Zbliżające się prace oznaczają pewne ograniczenia w ruchu w tym rejonie.

Podczas prac konstrukcja zostanie zaizolowana. Będzie to wymagać m.in. demontażu stalowych balustrad, granitowych płyt oraz odsłonięcia filarów i ścian bocznych przyczółków konstrukcji.

- Ze względu na technologię wykonywanych robót ruch pojazdów i pieszych będzie utrudniony - wyjaśnia wykonawca prac.

To znacza, że naprzemiennie wyłączane z ruchu będą ul. Wyzwolenia oraz ul. Żarskiej. Niezbędny demontaż elementów przeprawy ma zająć do dwóch dni, natomiast na pozostałe prace wykonawca rezerwuje sobie siedem-osiem dni.

Prace mają rozpoczęły się 9 lipca (piątek) rano i mają łącznie potrwać około 10 dni.

Wiadukt, który jest przeznaczony do remontu powstał pod koniec XIX wieku. Obie zabytkowe konstrukcje mają po trzy przęsła, ponad 68 m długości i 21,6 m wysokości.

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe