Kolejne mieszkania komunalne do remontu

  • 13.08.2021, 12:48 (aktualizacja 13.08.2021, 12:50)
  • mgres
Kolejne mieszkania komunalne do remontu
Umowa między władzami Olsztyna a Bankiem Gospodarstwa Krajowego podpisana. Oznacza to, że stolica Warmii i Mazur pozyskała kolejne pieniądze na remont i przebudowę lokali mieszkalnych przeznaczonych dla osób z najniższymi dochodami.

 Staramy się regularnie inwestować w zasoby mieszkalne naszej gminy - mówi prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz - skończyliśmy przebudowę tzw. Samotniaka przy Niepodległości i zaczynamy odnawiać kolejne mieszkania.

Tym razem dofinansowanie otrzymane z BGK pozwoli na remont 18 lokali komunalnych zlokalizowanych przy ul. Curie-Skłodowskiej, Jagiellończyka, Jagiellońskiej, Kasprowicza, Kraszewskiego, Lelewela, Lengowskiego, Mazurskiej, Niedziałkowskiego, al. Przyjaciół, Okrzei, Sienkiewicza, Szymanowskiego, Warmińskiej, Zientary-Malewskiej, Żeromskiego, Żurawiej. Łączna powierzchnia użytkowa wszystkich lokali to 673,35 m2.

Przewidywany koszt przedsięwzięcia wynosi niemal 1,5 mln zł, z tego 80% to dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego.Przewidywana data zakończenia przedsięwzięcia to 36 miesięcy od dnia rozpoczęci inwestycji.

W lutym tego roku oddane zostały do użytku mieszkania w budynku przy al. Niepodległości. Obiekt  z lat 70. poprzedniego wieku został gruntownie przebudowany i całkowicie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wewnątrz zaaranżowano 84 mieszkania z własną łazienką oraz aneksem kuchennym, których powierzchnia waha się między 30m2 a 70m2.

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe