Niewybuch z okresu II wojny światowej

  • 24.08.2021, 10:36
  • mgres
Niewybuch z okresu II wojny światowej
Policjanci z Wydziału Zabezpieczenia Miasta Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zabezpieczają miejsce znalezienia pocisku artyleryjskiego z okresu II wojny światowej.

oficer dyżurny KMP w Olsztynie otrzymał informacje o znalezieniu niewybuchu. Do zalezienia niebezpiecznego pocisku doszło w Olsztynie przy ul. Leśnej. Natrafił na niego przypadkowy spacerowicz.  

Na miejsce skierowano patrol z rozpoznania minersko-pirotechnicznego, który ustalił, że jest to w znacznym stopniu skorodowany pocisk artyleryjski o długości 50 cm i średnicy 10 cm — pochodzący z okresu II wojny światowej. Miejsce znalezienia pocisku zostało zabezpieczone i odizolowane przed dostępem osób postronnych. Interwencja nie wymaga ewakuacji osób.

Policja przypomina, że materiał wybuchowy niezależnie od daty jego produkcji nadal może zachowywać swoje właściwości i jest praktycznie odporny na działanie wszelkiego rodzaju warunku atmosferyczne. 

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe