Warmiński Port. Tu warto zamieszkać

  • 10.09.2021, 15:37 (aktualizacja 10.09.2021, 15:48)
  • mgres
Warmiński Port. Tu warto zamieszkać
Osiedle Warmiński Port przy ul. Bałtyckiej Przyciąga do siebie atrakcyjnym położeniem nad jeziorem Ukiel i wyjątkową architekturą. Warto się pośpieszyć, bo zostało tylko kilka wolnych mieszkań. - Zainteresowani ich kupnem są Klienci z całej Polski - podkreśla inwestor Marek Maleszka, prezes firmy D.Dom.

Miejsce, w którym powstanie Osiedle Warmiński Port to obecnie jedna z najlepszych lokalizacji deweloperskich w Olsztynie. Znajduje się przy ul. Bałtyckiej, praktycznie nad samym jeziorem Ukiel. Atrakcyjna lokalizacja będzie na pewno jednym z magnesów, który przyciągnie osoby zainteresowane kupnem mieszkania na rynku pierwotnym. Kolejnym będzie na pewno bardzo dobre skomunikowanie: dostęp do obwodnicy Olsztyna i autobusów kilku linii komunikacji miejskiej. 


Inwestycja Osiedle Warmiński Port: dwa budynki 2-piętrowe 
Do dyspozycji klientów będzie 36 mieszkań o zróżnicowanej powierzchni, w zależności od oczekiwań. Ich metraż sięgać będzie od około 30 mkw. do 100 mkw. – Układ mieszkań został rozplanowany w taki sposób, aby wystawa okien każdego lokalu była zwrócona w kierunku jeziora. Część mieszkań na ostatnich kondygnacjach posiadać będzie tarasy o pow. do 50 mkw. zapewniające bezpośredni widok na jezioro Ukiel. Realizacja inwestycji rozpoczęła się w październiku 2020 roku a zakończy się w II kwartale 2022 roku – zapowiada inwestor Marek Maleszka, prezes firmy D.Dom. - Obecnie zamknęliśmy stan surowy, kolejne prace związane są z wykonaniem elewacji i części wspólnych w budynku. 


Jedyna nowa lokalizacja z dostępem do jeziora
Nazwa osiedla nawiązuje w bezpośredni sposób do sąsiedztwa, czyli jeziora Ukiel. Wpisze się ono w klimat tego urokliwego olsztyńskiego akwenu, a poprzez przemyślaną architekturę nawiąże do stylu budownictwa regionu Warmii. Jednym z największych atutów na pewno będzie położenie Osiedla Warmiński Port, a dokładnie dostęp do jeziora. Od planowanej zabudowy do linii brzegowej jest zaledwie kilkadziesiąt metrów. – W Olsztynie będzie to jedyna nowa lokalizacja z zabudową mieszkaniową wielorodzinną z dostępem do jeziora – podkreśla prezes Marek Maleszka. - Zainteresowanie kupnem jest bardzo duże, nasi klienci pochodzą z całej Polski, nie tylko z Olsztyna. Warto się pośpieszyć, bo zostało tylko kilka wolnych mieszkań. 
Teren nad wodą zostanie uporządkowany, a jego atrakcją będzie na pewno zlokalizowany w sąsiedztwie pływający pomost rekreacyjny. Zostanie on urządzony na potrzeby mieszkańców Osiedla Warmiński Port. Pomost da możliwość cumowania jachtów i łodzi.
Atrakcyjność lokalizacji Osiedla Warmiński Port to także możliwość korzystania z sąsiadujących terenów rekreacyjnych. 

Osiedle Warmiński Port bardzo dobrze skomunikowane 


Inwestor dodaje, że sąsiedztwo licznych terenów rekreacyjnych to nie jedyny plus lokalizacji Osiedla Warmiński Port. Bardzo ważną rolę odgrywać będzie jego dobre skomunikowanie. Zmotoryzowani mieszkańcy osiedla bez problemów będą mogli skorzystać z ul. Bałtyckiej jadąc np. do pracy w Śródmieściu. Do wyboru są także inne połączenia drogowe, które umożliwiają praktycznie bezkolizyjny dostęp do obwodnicy Olsztyna. Wystarczy skorzystać ze znajdującej się niedaleko, a wyremontowanej ul. Żurawiej, by dojechać do Drogi Krajowej nr 16 w okolicach Dajtek. Stąd mamy możliwość wjazdu na węzeł obwodnicy miasta. 
Dochodzi do tego także bliski dostęp do przystanków autobusowych dla kilku linii komunikacji miejskiej: nr 101, 106, 111 i 127, które dają możliwość dojazdu praktycznie do każdego miejsca w Olsztynie. 
Architektura wyróżniająca się w Olsztynie
Kolejnym atutem jest kameralny charakter Osiedla Warmiński Port: w dwóch budynkach powstanie tylko 36 mieszkań. Obiekty będą się wyróżniać również swoją architekturą. – Architektura Warmińskiego Portu wyróżnia się na tle dostępnej na rynku olsztyńskim oferty deweloperskiej. Zastosowano materiały wysokiej jakości, budynki wyposażone zostały w nowoczesne rozwiązania promujące ekologię. Elewacje budynków będą również nawiązywać do tradycyjnie stosowanych w regionie Warmii materiałów - cegły i drewna – podkreśla prezes Maleszka. 
Całość stanowić będzie przemyślaną, nowoczesną i funkcjonalną architekturę. Na rozwiązania promujące ekologię składają się m.in. energooszczędne oświetlenie ledowe budynku i terenu, dochodzą do tego panele solarne na potrzeby zasilenia tzw. części wspólnych budynku redukujące koszty używanej energii elektrycznej. Inwestor przewidział także wyposażenie części miejsc postojowych w hali garażowej w ładowarki dla samochodów elektrycznych. 


Wykonawca to sprawdzona i znana firma 
Generalnym wykonawcą inwestycji będzie znana olsztyńska firma Dachland, która funkcjonuje na polskim rynku budowlanym od 1987 r. Świadczy swoje usługi w branży budowlanej obejmującej przede wszystkim systemowe pokrycia dachowe oraz elewacyjne obiektów o bardzo różnorodnym przeznaczeniu: począwszy od wielkopowierzchniowych budynków halowych, a skończywszy na klasycznych konstrukcjach oraz pokryciach dachowych obiektów mieszkalnych i użyteczności publicznej. W pierwszych latach swojej działalności firma specjalizowała się w wykonywaniu konstrukcji drewnianych dachowych wraz z pokryciem ceramicznym. Zapotrzebowanie rynku budowlanego wymusiło zmianę prowadzonej polityki. Przez lata działalności firma Dachland uzyskała szerokie doświadczenie oraz niezbędną wiedzę w zakresie wykonywania wielowarstwowych pokryć dachowych na obiektach przemysłowych przy zastosowaniu różnych rozwiązań systemowych. Zorganizowała też profesjonalne zaplecze sprzętowe oraz potencjał ludzki pozwalające na szybką realizację pokryć dachowych według ustalonych harmonogramów na połaciach o powierzchni rzędu 30-40 tys. mkw. Zdobyła też odpowiednie zaplecze finansowe zapewniające stabilne funkcjonowanie świadcząc swoje usługi jako „podwykonawca” na rynku budowlanym przy zmiennej oraz bardzo często sezonowej koniunkturze wynikającej bezpośrednio z rodzaju wykonywanych inwestycji. 

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe