OBO2022: znamy projekty wybrane do głosowania

  • 12.09.2021, 20:30
  • mgres
OBO2022: znamy projekty wybrane do głosowania
To były długie tygodnie rozmów, przygotowywania projektów, oceny przedstawionych pomysłów. Znamy już zadania, na które będzie można głosować w IX edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

Projekty ogólnomiejskie i osiedlowe, twarde i miękkie. Olsztynianie kolejny raz udowodnili, że są pomysłowi i potrafią urzeczywistniać swoje marzenia. W tej edycji OBO do wyboru będzie łącznie 96 projektów.

- Budżet obywatelski to współzarządzanie finansami miasta oraz jego rozwojem - mówi prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. - Cieszę się, że mieszkańcy są bardzo aktywni. To doskonała okazja przedstawienia i realizacji różnego rodzaju projektów, które wymyślają olsztynianie.

Spośród ok. 140 przedstawionych projektów do głosowania zostało dopuszczonych 21 propozycji miejskich oraz 75 osiedlowych. Największy wybór lokalnych pomysłów będą mieć mieszkańcy os. Generałów (siedem projektów) oraz Podgrodzia i Śródmieścia (po sześć). Na każdym osiedlu jest co najmniej jedna propozycja.

- Pomysły są bardzo różne, przez to niezwykle interesujące - podkreśla przewodniczący Zespołu Koordynującego OBO, Robert Szewczyk. - Nie zabrakło oryginalnych pomysłów na wszelkiego rodzaju aktywności, ale także zadań inwestycyjnych, niezbędnych według ich inicjatorów.

Teraz pomysłodawcy mają czas na promocję przygotowanych przez siebie zadań. A już wkrótce nadejdzie czas decyzji.

- Głosowanie zacznie się 20 września - informuje dyrektor Biura Prezydenta Miasta i Dialogu Obywatelskiego, Aneta Szpaderska. - To bardzo prosta procedura. Głosujemy na trzy projekty miejskie oraz trzy osiedlowe. Wskazujemy te, które są w naszej ocenie najistotniejsze. Zachęcamy do internetowego głosowania poprzez stronę Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

Zwycięskie projekty IX edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego poznamy 25 października. Ich realizacja odbywać się będzie w następnym roku.

W IX edycji OBO do podziału jest ponad 6,5 mln złotych. Na projekty miejskie zarezerwowane są dwa mln złotych, natomiast na osiedlowe - ponad 4,5 mln.

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Jacek
Jacek 17.09.2021, 23:31
Gdzie link do projektów wybranych do głosowania?

Pozostałe