Wyrok za śmiertelne potrącenie

  • 11.03.2019, 14:28 (aktualizacja 13.03.2019, 12:57)
  • Mgres
Wyrok za śmiertelne potrącenie Mat. własne W trakcie procesu o śmiertelne potrącenie
Dwa lata bezwzględnego pozbawienia wolności - taki wyrok wydał sąd rejonowy w Olsztynie w sprawie śmiertelnego potrącenia młodej dziewczyny na ul. Orłowicza.

Proces Jakuba K., oskarżonego o śmiertelne potrącenie Karoliny P. na przejściu dla pieszych na skrzyżowaniu ul. Synów Pułku z Orłowicza w Olsztynie, rozpoczął się 18 grudnia 2018 roku. Oskarżony przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i przeprosił rodziców zmarłej 23-letniej kobiety.

Sąd nie przychylił się jednak do wniosku oskarżonego i jego obrońcy, którzy chcieli wyznaczenia kary dwuletniego pozbawienia wolności w zawieszeniu bez procesu.

skazał Jakuba K. na karę dwóch lat więzienia za śmiertelne potrącenie na przejściu dla pieszych Karoliny P.. Sąd orzekł wobec niego także ośmioletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych (liczony od 18 maja ub.r., kiedy zabrano mężczyźnie prawo jazdy). Dodatkowo sprawca ma zapłacić nawiązkę dla rodziców zmarłej dziewczyny, po 30 tys. zł. Jakub K. został również obarczony kosztami procesu oraz zwrotu kosztów, jakie ponieśli oskarżyciele posiłkowi za swoich pełnomocników. To kwota ok. 5 tys. zł.

Do tragicznego zdarzenia doszło 25 marca 2018 roku po godz. 19. Karolina P. wyszła z domu pobiegać. Na jej trasie znalazło się przejście dla pieszych przy skrzyżowaniu ul. Synów Pułku z ul. Orłowicza. 23-latka czekała na przejściu, a gdy kierowca samochodu marki Mazda ustąpił jej pierwszeństwa, weszła na pasy. Niestety jadący samochodem marki Mercedes Jakub K. minął Mazdę stojącą przed „zebrą” na pasie obok i uderzył pieszą. Karolina P. w wyniku doznanych obrażeń poniosła śmierć.

Mgres
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Marek
Marek 22.04.2019, 22:43
Przeprosiny? przeprosiny były tylko i wyłącznie na potrzeby procesu!

Pozostałe