Organizacja ruchu: Wszystkich Świętych

  • 29.10.2021, 11:56
  • mgres
Organizacja ruchu: Wszystkich Świętych
Jak co roku w okresie Wszystkich Świętych w sąsiedztwie olsztyńskich cmentarzy będzie zmieniona organizacja ruchu. Najważniejsze zmiany będą obowiązywać od niedzieli (31 października) od 23:30 do wtorku (2 listopada) do około 4:00.

Zmiany będą dotyczyć okolic dwóch największych olsztyńskich nekropolii - Dywity i Poprzeczna.

*** Cmentarz przy ul. Wadąskiej (Dywity)
Kierowcy jadący w kierunku największej olsztyńskiej nekropolii muszą pamiętać, że już w nocy z soboty na niedzielę (z 30 na 31 października) ul. Wadąska - od skrzyżowania z al. Wojska Polskiego do wysokości parkingu przy cmentarzu - stanie się drogą jednokierunkową. Tylko od strony al. Wojska Polskiego będzie można dojechać własnym autem w pobliże cmentarza. Od strony ul. Jagiellońskiej dojazd będzie możliwy tylko do Kieźlin (do głównej bramy cmentarza od tej strony będzie można dotrzeć wyłącznie środkami komunikacji miejskiej, taxi i rowerem). Na całej ul. Wadąskiej w ruchu dwukierunkowym będą poruszały się wyłącznie pojazdy komunikacji miejskiej, taxi oraz rowery.

*** Cmentarz Poprzeczna
W okresie Wszystkich Świętych (31 października-2 listopada) do cmentarza przy ul. Poprzecznej będzie można dojechać ul. Zientary-Malewskiej i od ul. Borowej. Ulica Poprzeczna od wyjazdu z parkingu sklepu Biedronka do skrzyżowania z ul. Jagiellońską będzie drogą jednokierunkową (możliwość przejazdu wyłącznie w kierunku do Jagiellońskiej).

Ulice Cicha i Abramowskiego będą wyłączone z ruchu. Poruszać się po nich będą mogły jedynie osoby mieszkające przy tej okolicy, taksówki i służby miejskie.

Ulica Erdmanowej - jak co roku - będzie udostępniona wyłącznie pieszym. Tam też będą ustawione stoiska ze zniczami i kwiatami. Inny dojazd do cmentarza będzie możliwy od strony północnej od ul. Borowej.

Najsprawniej i najwygodniej będzie dojechać do cmentarzy autobusem. 

*** Szczegółowe mapy:

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe