Przedszkole na Zatorzu wyremontowane

  • 03.11.2021, 18:58
  • mgres
Przedszkole na Zatorzu wyremontowane
Zakończyły się prace w Przedszkolu Miejskim nr 13 przy ul. Wyspańskiego. To jedna z największych edukacyjnych inwestycji zrealizowanych w tym roku.

Na zakres tegorocznych prac w przedszkolach i szkołach ogromny wpływ miała sytuacja pandemiczna. To był jeden z elementów, jakie znacząco wpłynęły na finanse samorządów, a co za tym idzie na realizowane zadania.

- Byliśmy zmuszeni działać w formie napraw awaryjnych z zaledwie kilkoma większymi zadaniami - przyznaje dyrektor Wydziału Inwestycji Miejskich, Krzysztof Śmieciński.

Tym głównym był remont pomieszczeń przedszkola przy ul. Wyspańskiego. Zakres prac był tak szeroki, że na realizację zadania nie wystarczyły wakacje.

Zadanie polegało przede wszystkim na odnowieniu pomieszczeń bloku żywieniowego oraz dostosowaniu budynku do obowiązujących przepisów przeciwpożarowych. Wiązało się to z szeregiem prac rozbiórkowych i murarskich, wymianą instalacji sanitarnych i elektrycznych. Poza tym wymienione zostały dwie windy towarowe.

Zrealizowane prace kosztowały niemal 1,3 mln złotych. Placówka jest już gotowa, by z powrotem przyjąć podopiecznych. W przedszkolu przy ul. Wyspiańskiego są miejsca dla 150 dzieci.

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe