Olsztyńskie placówki z medalami Amicus Bonus

  • 24.11.2021, 09:47 (aktualizacja 24.11.2021, 09:50)
  • mgres
Olsztyńskie placówki z medalami Amicus Bonus
Wojewoda Warmińsko - Mazurski Artur Chojecki wręczył medale dla trzech placówek pomocy społecznej prowadzonych pod egidą Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

- Pracownicy pomocy społecznej na co dzień stykają się z ubóstwem, bezrobociem, przemocą i bezradnością, pomagając rodzinom w przezwyciężaniu trudnych sytuacji życiowych - tak swoją decyzję o przyznaniu nagród uzasadniał w przemówieniu wojewoda - Dlatego też, od pracowników pomocy społecznej wymaga się nie tylko wysokich kwalifikacji i profesjonalizmu w wykonywaniu powierzonych zadań, ale przede wszystkim ogromnej wrażliwości, wyrozumiałości i chęci niesienia pomocy osobom w trudnej sytuacji materialnej i osobistej.

Nagroda AMICUS BONUS ustanowiona została w roku 2007 przez ówczesnego Wojewodę Warmińsko-Mazurskiego. Każdego roku z okazji Dnia Pracownika Socjalnego przyznawane są 2 statuetki Amicus Bonus w kategorii indywidualnej i zespołowej oraz medale - wyróżnienia Amicus Bonus. Nagrody i wyróżnienia przyznawane są pracownikom pomocy społecznej, samorządowcom oraz najbardziej aktywnym  organizacjom pozarządowym z terenu województwa warmińsko-mazurskiego.

W tym roku medalami AMICUS BONUS uhonorowae zostały trzy olsztyńskie placówki: 

  •     Dom dla Matek z Małoletnimi Dziećmi i Kobiet w Ciąży - za podejmowanie działań  motywacyjnych i wspierających na rzecz matek z małoletnimi dziećmi i kobiet w ciąży, dotkniętych przemocą lub znajdujących się w innej sytuacji kryzysowej
  •     Ośrodek Wsparcia dla dzieci i Młodzieży w Olsztynie przy ul. Rzepakowej - za wysoki poziom usług świadczonych w placówkach wsparcia dziennego, kierowanych do dzieci i młodzieży z rodzin borykających się z trudnościami opiekuńczo-wychowawczymi
  •     Ośrodek Wsparcia dla dzieci i Młodzieży w Olsztynie przy ul. Wiecherta - za wysoki poziom usług świadczonych w placówkach wsparcia dziennego, kierowanych do dzieci i młodzieży z rodzin borykających się z trudnościami opiekuńczo-wychowawczymi

- Jesteśmy bardzo dumni, że pracownicy naszych placówek, którzy z taką pasją i zaangażowaniem zajmują się przeciwdziałaniu  marginalizacji, izolacji i społecznemu wykluczeniu, zostali docenieni - mówi Sylwia Rembiszewska - Piątek, dyrektor Wydziału Zdrowia i Polityki Spolecznej Urzędu Miasta Olsztyna - Są to ludzie, którzy pracują na rzecz rodzin, osób samotnych  i całych lokalnych społeczności. To piękna ale i ciężka praca. Należą im się ogromne słowa podziękowania.

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe