Po światełko do ratusza

  • 21.12.2021, 14:49 (aktualizacja 21.12.2021, 14:52)
  • mgres
Po światełko do ratusza
Święta Bożego Narodzenia są czasem wyjątkowym i pełnym niezwykłych symboli. Jednym z nich jest Betlejemskie Światełko Pokoju, które jest dostępne w holu Urzędu Miasta przy pl. Jana Pawła II 1.

Harcerki i harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego już od 31 lat angażują się w tę akcję. Niezwykła sztafeta, która startuje z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem, składa się ze skautów z wielu krajów i kontynentów i obiega świat.

- Hasłem tegorocznej akcji jest "Światło Nadziei" - mówi phm Katarzyna Andruszkiewicz z Chorągwi Warmińsko-Mazurskiej ZHP w Olsztynie. - Płomień roznoszony przez harcerki i harcerzy Związku Harcerstwa  Polskiego ma zapalić iskrę nadziei w każdym, do kogo trafi. Ma być również wiarą w powrót do normalności  oraz dać siłę do zmieniania świata na lepsze.

Światełko, które dotarło do Olsztyna w sobotę, jest także w ratuszu. Wystarczy wziąć ze sobą własny lampion i odpalić płomień.

- Serdecznie zapraszam wszystkich, którzy nie mogli osobiście zabrać "Światła nadziei" z zamkowego dziedzińca, aby weszli do ratusza i zabrali ciepły blask świecy do swoich domów, rodzin, znajomych, sąsiadów - mówi zastępca prezydenta Olsztyna, Ryszard Kuć. - Lampą opiekują się strażnicy i chętnie wszystkim Państwu pomogą.

Światełko będzie ratuszowym holu przy pl. Jana Pawła II 1 do świąt w godzinach pracy Urzędu Miasta.

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe