Po dodatek osłonowy do MOPS-u

  • 03.01.2022, 12:38 (aktualizacja 03.01.2022, 12:40)
  • mgres
Po dodatek osłonowy do MOPS-u
Od 3 stycznia (poniedziałek) można składać wnioski o dodatki osłonowe. W Olsztynie obsługą formalności związanych z tym zadaniem zajmuje się Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Jest jednym z elementów rządowej tarczy antyinflacyjnej. Ma zniwelować rosnące ceny energii, gazu i żywności.

- Dodatek osłonowy otrzymają osoby, których dochód miesięczny nie przekracza 2,1 tys. zł w przypadku jednoosobowego gospodarstwa domowego oraz 1,5 tys. zł w przypadku gospodarstw, w których jest więcej osób - informuje rządowy portal Gov.pl.

Olsztynianie wnioski mogą składać w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Olsztynie przy al. Piłsudskiego 61a w sala obsługi klienta. W przypadku osób, które chciałby dopełnić formalności zdalnie, wniosek należy przesłać na skrzynkę ePUAP Urzędu Miasta - dokument zostanie przekazany MOPS-owi.

Szczegółowe informacje na temat składania wniosków oraz warunków przyznawania dodatku osłonowego można uzyskać pod nr tel 89 534 04 14 w czasie pracy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Olsztynie, czyli w godzinach 7:15-15:15.

Termin składania wniosków to koniec stycznia 2022 roku. Wówczas dodatek zostanie wypłacony w dwóch równych ratach - do 31 marca i do 2 grudnia. W przypadku złożenia wniosku po 31 stycznia ale przed końcem października 2022 dodatek w całości zostanie wypłacony do 2 grudnia 2022 r.

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe