Wysoki poziom studentów medycyny UWM

  • 13.03.2019, 12:48 (aktualizacja 13.03.2019 12:55)
  • Mgres
Wysoki poziom studentów medycyny UWM UWM Ilustracja do artykułu
Centrum Egzaminów Medycznych w Łodzi przebadało wyniki naukowe absolwentów Wydziału Lekarskiego UWM. Znane są wyniki.

Centrum Egzaminów Medycznych w Łodzi podało zbiorcze wyniki Lekarskiego Egzaminu Końcowego w sesji wiosennej 2019. Biorąc pod uwagę wyniki absolwentów, którzy poddali się tej weryfikacji, Wydział Lekarski UWM zajął wysokie miejsce. Wyprzedziło je jedynie Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Na trzecim miejscu uplasował się Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Przypomnijmy, że wszyscy absolwenci kierunków medycznych w Polsce, którzy chcą być lekarzami, po ukończeniu studiów muszą podejść do państwowego Lekarskiego Egzaminu Końcowego. Obejmuje on dwieście zadań testowych z zakresu całej medycyny. W sesji wiosennej do egzaminu przystąpiły w całym kraju 3372 osoby, uzyskując średnio 121,7 punktu. Maksymalny wynik wyniósł 172, a minimalny 41 punktów. Osiemset czterdziestu ośmiu zdających uzyskało wynik poniżej 56 proc. Maksymalna liczba możliwych do zdobycia punktów wyniosła 194, ponieważ 6 zadań zostało unieważnionych przez zespół rozpatrujący zastrzeżenia.

Z Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum UWM do egzaminu przystąpiło 34 absolwentów. Najlepszy uzyskał 153 punkty. Najniższy wynik to 101 punktów. Z tego grona nie zdała jedna osoba.

Mgres
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe