Olsztyński Teatr Lalek z premierą "Czerwonego Kapturka"

  • 24.03.2022, 12:55 (aktualizacja 24.03.2022, 12:59)
  • mgres
Olsztyński Teatr Lalek z premierą "Czerwonego Kapturka"
26 marca 2022 roku w Olsztyńskim Teatrze Lalek odbędzie się premiera spektaklu pt. „Czerwony Kapturek” w reżyserii Zbigniewa Głowackiego.

Już niebawem klasyczna, uwielbiana przez wszystkich opowieść o dziewczynce noszącej czerwoną pelerynkę, chorej babci i wyprawie do lasu zostanie opowiedziana z nowej perspektywy. Jak potoczą się losy Czerwonego Kapturka i jego babci? Całą historię śledzi leśna natura, która z chęcią opowie Wam, co wydarzyło się w lesie.

Tekst: Andrzej Bartnikowski 
Reżyseria: Zbigniew Głowacki
Muzyka: Marcin Rumiński 
Scenografia: Monika Wójcik 
Obsada: Hanna Banasiak, Monika Gryc, Adam Hajduczenia, Agnieszka Harasimowicz, Mateusz Mikosza, Marcin Młynarczyk, Karolina Sadowska
Projekt plakatu: Sebastian Bauman
Zdjęcia: Jarosław Poliwko


Opis:
Dawno, dawno temu w pewnym gęstym lesie mieszkała babcia Czerwonego Kapturka, a jej sąsiadami były jedynie drzewa, ptaki oraz ... rodzina wilków. Wydawało się, że jest to sympatyczna wataha, której obecność nie wzbudza niepokoju, nawet mieszkającej nieopodal, samotnej staruszki. Jednak doświadczony Gajowy wiedział, że musi mieć na oku pewnego wilczego osobnika, z którym zna się od lat.
Klasyczna, uwielbiana przez wszystkich opowieść o dziewczynce noszącej czerwoną pelerynkę, chorej babci i wyprawie do lasu zostanie opowiedziana z zupełnie nowej perspektywy. Jak potoczą się losy Czerwonego Kapturka i jego babci? Kto okaże się dobry, a kto pokaże swoją złą stronę? Całą historię śledzi leśna natura, która z chęcią opowie Wam, co wydarzyło się w lesie.

Andrzej Bartnikowski – tekst
Andrzej Bartnikowski - dramatopisarz, reżyser teatralny, pisarz. Ukończył Akademię Teatralną w Warszawie (Wydział Reżyserii Dramatu). W latach 2005-2007 pełnił funkcję sekretarza literackiego w Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie, koordynując między innymi cykl „Dramat w działaniu". Od 2015 r. dyrektor Olsztyńskiego Teatru Lalek, gdzie reżyserował także wiele spektakli m.in. „Piotruś Pan”, „Doktor Proktor i niemal ostatnie święta”, „Dzienniki Gwiazdowe” , „Dziecko Noego” oraz „Miłość”. Prowadzi także Pracownię Dramatu w OTL.


 Zbigniew Głowacki - reżyseria
Zbigniew Głowacki –  reżyser. Absolwent Wydziału Reżyserii Teatru Lalek PWST oraz polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. W latach 1987 - 1989 pracował jako reżyser i aktor w rzymskim teatrze Nuova Opera dei Burattini. Od roku 1991 do 1993 – dyrektor Łomżyńskiego Teatru Lalek. W latach 1994 – 2005 – reżyser słuchowisk, producent reklam i copywritter w Polskim Radiu Białystok. Od  2005 do 2015  pełnił funkcję dyrektora w Olsztyńskim Teatrze Lalek. Obecnie jest na emeryturze, ale nadal z przyjemnością podejmuje się tworzenia spektakli. Jednym z nich to właśnie „Czerwony Kapturek”. 
Monika Wójcik – scenografia

Monika Wójcik - scenograf, malarka, projektantka wnętrz, designerka. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Gdańsku z wyróżnieniem oraz Studium Architektoniczno-Budowlane. Właścicielka „Ikadesign studio”, autorka publikacji w magazynie o wnętrzach i designie „Brakujący element”, współautorka magazynu o wnętrzach, sztuce i designie „Because design”. Autorka wielu wystaw malarskich. 
Widzom OTL znana z realizacji: „Mały Nemo w Krainie Snów”, „Dziecko Noego”, „Piotruś Pan”.
Marcin Rumiński – muzyka

Marcin Rumiński - multiinstrumentalista, kompozytor, aranżer, muzyk sesyjny, wokalista. 
Lider i założyciel zespołów SHANNON (od 1994) i HOBOUD (zał. 2008 - III folkowy fonogram roku 2009). Specjalizuje się w grze na ludowych instrumentach. Prócz twórczości zawierającej się w działalności zespołu realizuje się jako producent muzyczny, realizator nagrań i twórca opraw muzycznych filmów, spektakli teatralnych, słuchowisk radiowych oraz  imprez kulturalnych i firmowych. Widzom OTL znany z realizacji taki sztuk jak: „NID”, „Mały Nemo w Krainie Snów”, „Piotruś Pan”.
 

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe