Kolejne książki w chatkach

  • 26.04.2022, 10:54
  • mgres
Kolejne książki w chatkach
Pojawiły się w Olsztynie przed rokiem i cieszą się niesłabnącą popularnością. Kolejny raz zbiory zgromadzone w książkochatkach zostały uzupełnione.

Niezwykłe obiekty wypełnione literaturą pojawiły się w stolicy Warmii i Mazur w kwietniu 2021 roku. Mieszkańcy i goście naszego miasta regularnie korzystają z zasobów książkochatek, ale i dokładają swoje propozycje.

Idea wędrujących książek nie jest nowa, ale cieszy się na całym świecie popularnością. To doskonały pomysł na popularyzację literatury i czytelnictwa. Specjalne regały, z których można pożyczyć książki funkcjonują w szeregu miejsc w Olsztynie. Wyjątkowe książkochatki z inicjatywy Miejskiej Biblioteki Publicznej powstały także na terenie CRS Ukiel i w pobliżu jez. Długiego.

Ta druga właśnie wzbogaciła się o nowe pozycje. Przekazali je przedstawiciele Olsztyńskiego Klubu Integracji Społecznej, który działa przy Federacja Organizacji Socjalnych Województwa Warmińsko-Mazurskiego FOSa.

- Książki są efektem zbiórki, które uczestnicy Klubu zorganizowali z myślą o olsztyńskich książkochatkach - mówi dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie, Krzysztof Dąbkowski. - Dzisiejsze książki to prezent dla mieszkańców miasta z okazji Dnia Książki i Praw Autorskich. Jesteśmy bardzo wdzięczni za wsparcie w doposażeniu chatek.

Bibliotekarze zapowiadają, że kolejne uzupełnienie książkochatek jest zaplanowane na początek maja.

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe