Naukowcy z Olsztyna w światowym rankingu

  • 13.05.2022, 13:13 (aktualizacja 13.05.2022, 13:15)
  • mgres
Naukowcy z Olsztyna w światowym rankingu
Akademicka platforma dla naukowców Research.com opublikowała listy rankingowe wiodących badaczek i badaczy w poszczególnych dyscyplinach naukowych w 2022 roku. Wśród nich jest dwóch naukowców ze stolicy Warmii i Mazur.

Listy są tworzone w oparciu o dane pochodzące z serwisów Microsoft Academic Graph oraz Google Scholar. Uwzględniają trzy wskaźniki bibliometrycznych - wskaźnik Hirscha (h), liczbę cytowań oraz liczbę publikacji - odnoszących się do poszczególnych dyscyplin naukowych.

W zestawieniu obejmującym lata 2014-2021 znalazło się niemal 167 tys. naukowców z całego świata. Wśród nich są profesor Ryszard Amarowicz oraz profesor Andrzej Ciereszko z Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie.

W dziedzinie chemii prof. Ryszard Amarowicz, kierownik Zakładu Chemicznych i Fizycznych Właściwości Żywności IRZiBŻ PAN, został sklasyfikowany na 12. pozycji w Polsce.  W dyscyplinie biologii i biochemii na pozycji 16. w Polsce uplasował się prof. Andrzej Ciereszko, kierownik Zakładu Biologii Gamet i Zarodka  IRZiBŻ PAN.

Warto również odnotować, że osiągnięcia bibliometryczne prof. Carstena Carlberga, który dołączył do grona naukowców Instytutu PAN w Olsztynie w marcu, uplasowałyby go na 1. pozycji w Polsce w dziedzinie genetyki i biologii molekularnej (h=75, blisko 15 tys. cytowań, 195 publikacji).

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe