Olsztynianie na krajowym zjeździe bibliotekarzy

  • 20.05.2022, 12:27 (aktualizacja 20.05.2022, 12:30)
  • mgres
Olsztynianie na krajowym zjeździe bibliotekarzy
Wielkimi krokami zbliża się Krajowy Zjazd Delegatów Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. W wydarzeniu weźmie udział dwoje przedstawicieli stolicy Warmii i Mazur.

SBP jest organizacją o blisko stuletniej tradycji, zrzeszająca ponad 5,5 tys. osób związanych z bibliotekarstwem i informacją naukową. Jego misją jest działanie na rzecz rozwoju bibliotekarstwa.

Celem dwudniowego zjazdu zaplanowanego na 3-4 czerwca będzie przede wszystkim wybór przewodniczącego stowarzyszenia na kadencję 2021-25 oraz zatwierdzenie zmian w statucie oraz strategii SBP. W wydarzeniu weźmie udział troje delegatów z naszego województwa. Wśród nich Hanna Okońska z Warmińsko-Mazurskiej Biblioteki Pedagogicznej oraz Krzysztof Dąbkowski z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie.

- Będąc w Zarządzie Głównym SBP zostałem powołany na przewodniczącego zespołu ds. strategii SBP na lata 2021-2029 i programu na lata 2021-2025 - mówi Krzysztof Dąbkowski. - Poza tym pracowałem w zespole badawczym, który opracował dokument m.in. na temat oczekiwań i potrzeb osób należących SBP.

Szef Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie pod koniec kwietnia został jednogłośnie wybrany przewodniczącym Okręgu Warmińsko-Mazurskiego SBP na kolejną kadencję. Zjazd delegatów odbył się w bibliotece Planeta 11.

Okręg Warmińsko-Mazurski SBP liczy 284 osób. Ma dwa oddziały - elbląski i bartoszycki oraz 9 kół m.in. w Giżycku, Olsztynie i Szczytnie. Jest jedyną organizacją tego typu w naszym województwie.

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Barrosz
Barrosz 27.05.2022, 14:49
Mamy to! Brawo!

Pozostałe