Będzie koszenie dna Łyny

  • 08.06.2022, 14:09 (aktualizacja 21.06.2022, 14:45)
  • mgres
Będzie koszenie dna Łyny
Celem prac jest poprawa przepływu wody w największej olsztyńskiej rzece, a to ma zapobiec ewentualnym podtopieniom. Prace w pobliżu Olsztyna mają zacząć się 20 czerwca.

Mechaniczne koszenie dna rzeki Łyny będzie realizowane od miejscowości Bartąg do Olsztyna. Jak informują Wody Polskie, w trakcie prac mogą wystąpić utrudnienia dla wędkarzy oraz osób płynących kajakami.

- Na odcinku rzeki objętym koszeniem pracować będzie łódź kosząca, dlatego należy zachować szczególną ostrożność - zwraca uwagę dyrektor Zarządu Zlewni Wód Polskich w Olsztynie, Dariusz Wasiela. - W kilku miejscach w poprzek koryta cieku zostaną założone przetamowania w celu zatrzymania i zebrania wykoszonej roślinności spływającej z nurtem.

Ostatnie takie miejsce będzie znajdować się na wysokości mostu w ciągu ulicy Niepodległości w Olsztynie. Jak mówią przedstawiciele Wód Polskich - zabrania się przepływania przez przetamowanie oraz ich niszczenia.

Niewielkie ilości skoszonych roślin mogą dopłynąć na wysokość Starego Miasta. Skoszona roślinność zostanie w miejscu przetamowania wybrana na brzeg i składowana przez kilka dni w celu odsączenia a następnie wywiezienia.

Prace powinny potrwać nie dłużej, niż 15 dni.

mgres

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe