Olsztyn z nowym zastępcą prezydenta

  • 09.06.2022, 11:42 (aktualizacja 21.06.2022, 14:45)
  • mgres
Olsztyn z nowym zastępcą prezydenta
Grzegorz Wieczorek zostanie jednym z zastępców prezydenta stolicy Warmii i Mazur. Przejmie obowiązki Ryszarda Kucia, który został odwołany z funkcji niemal miesiąc temu.

Przyszły zastępca prezydenta Olsztyna jest w tej chwili dyrektorem Wydziału Budownictwa i Infrastruktury Starostwa Powiatowego. Wcześniej pracował m.in. w Olsztyńskim Przedsiębiorstwie Geodezyjno-Kartograficznym. Jest absolwentem Wydziału Geodezji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

- Zgodnie z umową koalicyjną jest to stanowisko, które wskazuje Koalicja Obywatelska - mówi prezydent Piotr Grzymowicz. - Spotkałem się z panem Grzegorzem Wieczorkiem, rozmawialiśmy o naszej współpracy. Nie mam wątpliwości, że zasób wiedzy i umiejętności, jakie ma, pozwolą mu w bardzo dobry sposób realizować postawione przed nim zadania.

Grzegorz Wieczorek przejmie zadania, za jakie odpowiadał dotychczas Ryszard Kuć. Wśród nich jest nadzór właścicielski nad miejskimi spółkami, Zarządem Dróg, Zieleni i Transportu czy Zakładem Lokali i Budynków Komunalnych. Poza tym będzie odpowiadać m.in. za realizację inwestycji związanej z rozwojem transportu zbiorowego.

- Będziemy rozmawiać w gronie kierownictwa o ewentualnych dodatkowych obowiązkach - dodaje prezydent Piotr Grzymowicz. - Takie decyzje będą mogły zapaść nie wcześniej, niż w następnym tygodniu.

Nowy zastępca prezydenta Olsztyna obejmie obowiązki w poniedziałek, 13 czerwca.

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe