Znów pokażą, jak robi się teatr

  • 27.06.2022, 13:28
  • mgres
Znów pokażą, jak robi się teatr
Pracownicy Olsztyńskiego Teatru Lalek wirtualnie ruszą w teren. Jesienią zrealizują projekt o tworzeniu teatru, ale już teraz poszukują partnerów do przedsięwzięcia.

Zaplanowane zadanie zostało zatytułowane "Terenowa Edukacja Teatralna - Jak Robimy Teatr". Jego celem jest popularyzacja wiedzy i praktyki związanej z teatrem lalkowym w naszym województwie.

- Pragniemy zaprezentować prawdziwe teatralne lalki i pokazać na czym polega praca aktora lalkarza - wyjaśnia dyrektor OTL, Andrzej Bartnikowski. - Warsztaty będą prowadzone przez aktorów naszego teatru. Podobnie, jak w poprzednich edycjach, zostaną prezentowane on-line.

Olsztyński Teatr Lalek planuje nawiązać współpracę z 12 bibliotekami Warmii i Mazur. Zostaną wybrane placówki, których użytkownicy mają utrudniony dostęp do kultury teatralnej.

- W małych ośrodkach to często biblioteki są oknem na świat i dlatego wspólnie chcemy to "okno" powiększyć - dodaje Anna Ratkowska z OTL. - Zajęcia to między innymi "Plecak pełen niespodzianek", "Lalki i emocje bez tajemnic", "Czarne, Białe" i wiele, wiele innych. Prowadzone są przez dwóch aktorów i mają formę działań interaktywnych.

Realizacja jest planowana tylko on-line jesienią tego roku. Chętni do współpracy przedstawiciele bibliotek są proszeni o kontakt z Biurem Organizacji Widowni OTL (tel. 510 145 707 lub 89 538 70 30).

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe