Kilometry Pomocy dla noworodków ze Szpitala Dziecięcego

  • 29.06.2022, 12:08
  • IL
Kilometry Pomocy dla noworodków ze Szpitala Dziecięcego
W najbliższą sobotę 2 lipca na Plaży Miejskiej w Olsztynie odbędzie się kolejna edycja popularnej charytatywnej imprezy sportowej „Kilometry Pomocy”. Biegacze, rowerzyści i chodziarze będą rywalizować, by zdobyć fundusze na wyposażenie stanowiska intensywnej terapii noworodków w Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie. Trwają zapisy na imprezę.


Za każdy pokonany przez sportowców kilometr fabryka Michelin przekaże pieniądze na zakup nieinwazyjnego respiratora oraz podgrzewanego łóżeczka dla noworodków i wcześniaków. Zmaganiom sportowym na plaży będą towarzyszyć liczne atrakcje dla całych rodzin. Będzie też możliwość skorzystania z konsultacji medycznych i badań profilaktycznych.


Podczas „Kilometrów Pomocy” zostaną rozegrane trzy konkurencje: wyścig rowerowy i bieg dorosłych (do 16 roku życia), które potrwają godzinę, oraz marsz Nordic Walking trwający 30 minut. Najmłodsi biegacze w wieku – od 5 do 15 lat – będą mieć do pokonania dystans jednego kilometra.

 

Uczestnicy mogą się rejestrować na stronie www.kilometrypomocy.michelin.pl

 

 

il_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe