Olsztyński Rower Miejski. Jest operator na nowy sezon

  • 15.03.2019, 17:41
  • mgres
Olsztyński Rower Miejski. Jest operator na nowy sezon mat. własne
Około 1 mln zł ma kosztować urządzenie w tym roku systemu wypożyczalni roweru miejskiego. Drogowcy ujawnili szczegóły złożonej oferty. 

Po sukcesie pierwszego sezonu funkcjonowania roweru miejskiego, władze Olsztyna postanowiły znacznie go rozwinąć. W przetargu ogłoszonym niedawno przez Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu liczba rowerów, które będą dostępne w roku 2019, wynosi co najmniej 200 sztuk, czyli dwa razy więcej niż przed rokiem, z czego 10 proc. musi posiadać foteliki dla dzieci. Kolejne kilkadziesiąt sztuk zamierzają ufundować prywatni przedsiębiorcy, w tym galerie handlowe. A do tego dojdzie co najmniej 40 rowerów od Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Wzrosnąć ma także liczba stacji, w których rowery będą wypożyczane, do przynajmniej 20.
Firmy, które chcą operować systemem rowerowym w Olsztynie, mogą składać swoje oferty do 15 marca. Wpłynęła jedna, który złożyło konsorcjum firm Roove i Orange Polska, którzy wprowadzili ORM w poprzednim sezonie. Zarząd Dróg Zieleni i Transportu ujawnił właśnie jej szczegóły. Łączna wartość zamówienia wynosi około 1,5 mln zł. Około 1 mln zł ma kosztować wersja podstawowa. – Wartość złożonej oferty mieści się w kwocie zarezerwowanej przez nas na ten cel – mówi Michał Koronowski, rzecznik ZDZiT-u. – Sezon rozpocznie się 1 czerwca a zakończy 30 listopada. 
Przypomnijmy, że w trakcie poprzedniego sezonu ORM, który zaczął się pod koniec lipca, a zakończył w grudniu, jego użytkownicy przejechali ponad 206 tys. km.
 

mgres
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe