Sprawiedliwość w bibliotece wojewódzkiej

  • 02.08.2022, 14:46
  • Źródło: https://olsztyn.eu
Sprawiedliwość w bibliotece wojewódzkiej
To oryginalna wystawa poświęcona pracy sędziów oraz ich działaniom na rzecz wymiaru sprawiedliwości. Ekspozycji w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej będą towarzyszyć m.in. debaty i działania edukacyjne.

"Sprawiedliwość" Piotra Wójcika to nowa wystawa, jaką będzie można oglądać od czwartku w Galerii Stary Ratusz na Starym Mieście. Autor sportretował sędziów z ich nieodłącznymi atrybutami, choćby często setkami kilogramów akt jednej sprawy.

Zdjęciom nie pozostają bez kontekstu - towarzyszom im osobiste historie sędziów, opowieści o najważniejszych rozprawach oraz komentarze o przyszłości niezawisłych sądów. Piotr Wójcik przeprowadził wywiady z tymi, którzy mówią "nie" destrukcji sądownictwa.

Wernisaż wystawy zaplanowano na czwartek (4 sierpnia) na 17:00. Po nim, w Czytelni Czasopism w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej, odbędzie się spotkanie, podczas którego dyskutować będą: sędzia Dorota Zabłudowska (Sąd Rejonowy Gdańsk-Południe), sędzia Paweł Juszczyszyn (Sędzia Sądu Rejonowego w Olsztynie) oraz prokuratorzy Ewa Wrzosek i Jarosław Onyszczuk (Prokuratura Rejonowy dla Warszawy Mokotowa).

Piotr Wójcik jeszcze przed 1989 rokiem kolportował wydawnictwa podziemne. Po 1989 roku był fotoreporterem "Gazety Wyborczej", a w latach 2001-2011 szefem jej działu fotograficznego. Wielokrotnie nagradzany w konkursach fotografii prasowej, w 2022 roku otrzymał drugą nagrodę w konkursie Grand Press Photo w kategorii Current Events za fotografię pokazującą dramat uchodźców wojennych z Ukrainy.

Źródło: https://olsztyn.eu

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe