Kolejni poszukiwani w rękach policjantów

  • 05.08.2022, 10:57 (aktualizacja 05.08.2022, 16:53)
  • Źródło: KMP Olsztyn
Kolejni poszukiwani w rękach policjantów
Poszukiwani w ręce policjantów wpadają w różnych okolicznościach. Do części z nich policjanci docierają sami, a część zostaje zatrzymana podczas czynności legitymowania czy kontroli drogowej. Osoby, które nie rozliczyły swojej przeszłości z wymiarem sprawiedliwości, nie mogą spać spokojnie! Tylko wczoraj funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie i Komisariatu Policji w Barczewie dotarli i zatrzymali 4 osoby poszukiwane do odbycia kar pozbawienia wolności.

Pierwszy poszukiwany w ręce policjantów wpadł w środę (03.08.2022 r.) o godzinie 8:00 w Barczewie. Policjanci patrolujący ulice miasta wylegitymowali 46-letniego mieszkańca Barczewa. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mężczyznę na podstawie nakazu doprowadzenia należy umieścić w zakładzie karnym, w którym zatrzymany ma spędzić najbliższy rok. Mężczyzna poszukiwany był w związku z popełnieniem przestępstwa znęcania się nad osobą najbliższą, za co zgodnie z kodeksem karnym może grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Kolejny poszukiwany został zatrzymany w Olsztynie o godzinie 8:30. Zatrzymanie w tym przypadku było efektem pracy policjantów, którzy pojechali pod wcześniej ustalony adres, pod którym miał przebywać 42-latek – poszukiwany do odbycia kary 8 miesięcy pozbawienia wolności. Zaskoczony we własnym mieszkaniu mężczyzna w chwili zatrzymania był kompletnie pijany – w jego organizmie krążyły 2 promile alkoholu. Zgodnie z nakazem doprowadzenia 42-latek za znęcanie się nad najbliższymi najbliższe 8 miesięcy spędzi w Areszcie Śledczym.

Również w środę o godzinie 15:00 podczas legitymowania 50-latka przez policjantów z Komisariatu Policji w Barczewie niezawodny system informatyczny Policji wskazał, że mężczyzna jest poszukiwany. 50-latek przez najbliższe 7 lat będzie oglądać świat zza krat – tak wysoka kara to efekt przestępstwa popełnionego p-ko życiu i zdrowiu.

Źródło: KMP Olsztyn

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe