Ukiel znów dostępny

  • 05.08.2022, 21:39 (aktualizacja 05.08.2022, 21:43)
  • Źródło: https://olsztyn.eu
Ukiel znów dostępny
Wielbiciele pływania w jeziorach nie mogli skorzystać z kąpielisk na terenie CRS Ukiel przez ponad dwa tygodnie. Zakaz jednak został właśnie zniesiony.

Pod koniec lipca ratownicy wywiesili czerwoną flagę w związku z występowaniem sinic w pobliżu zorganizowanych kąpielisk nad największym olsztyńskim jeziorem. Mimo regularnych kontroli sytuacja nie ulegała poprawie aż do dziś (5 sierpnia).

Badanie jakości wody oraz przeprowadzona w piątek jej wizualna ocena sprawiła, iż inspekcja sanitarna zniosła zakaz kąpieli w jez. Ukiel. Ratownicy ponownie wywiesili białe flagi.

- Dotyczy to obu kąpielisk, jak i Wodnego Placu Zabaw - informuje Zbigniew Szymula z Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie.

Przypominamy, że w następny weekend w CRS Ukiel odbędzie się Olsztyn Green Festival. W związku z tym już w najbliższych dniach organizatorzy przystąpią do przygotowań związanych z imprezą. Między 7 a 11 sierpnia zamknięte będzie Kąpielisko nr 2, natomiast 10 i 11 sierpnia dodatkowo Kąpielisko nr 1 oraz Wodny Plac Zabaw. Niemniej w czasie trwania festiwalu zarówno plac wodny, jak i oba kąpieliska zostaną zabezpieczone w obsługę ratowniczą.

Źródło: https://olsztyn.eu

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe