Wpadł, bo zgłosił stratę telefonu

  • 21.03.2019, 15:06 (aktualizacja 21.03.2019, 15:54)
  • Mgres
Wpadł, bo zgłosił stratę telefonu KMP Olsztyn Złodziej poruszający się rowerem

Olsztyńscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu przyjęli zawiadomienie od 47-letniego mieszkańca miasta, któremu ktoś ukradł telefon komórkowy. Później, ktoś inny zgłosił kradzież wartego 1,2 tys. zł roweru. 

Kilka dni temu policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Olsztynie przyjęli od 47-letniego mieszkańca Olsztyna zawiadomienie dotyczące kradzieży jego telefonu komórkowego. Kilka dni później do wydziału wpłynęło kolejne zawiadomienie o kradzieży w centrum miasta, tym razem dotyczącej wartego 1,2 tys. zł roweru.

Policjanci pracujący nad obiema sprawami ustalili, że jednoślad prawdopodobnie został zastawiony pod zastaw w jednym z olsztyńskich lombardów. Mundurowi wezwali do siebie kobietę, która zgłaszała kradzież roweru i razem z nią pojechali do ustalonego wcześniej lombardu, aby to sprawdzić. W lombardzie stał rower, który właścicielka rozpoznała jako swój oraz przedstawiła stosowne dokumenty świadczące o tym, że jest to jej własność. Policjanci zabezpieczyli w komendzie policji odzyskany rower oraz dokumentację związaną z jego zastawieniem. Jako materiał dowodowy policjanci zabezpieczyli także m.in. zapisy z kamer monitoringu miejskiego, na których został zarejestrowany wizerunek osoby podejrzanej o kradzież jednośladu. Policjanci zweryfikowali wszystkie zebrane informacje, z których wynikało, że kradzieży roweru mógł się dopuścić mężczyzna, który kilka dni wcześniej sam jako osoba poszkodowana zgłosił kradzież telefonu komórkowego.

47-latek został wezwany do olsztyńskiej komendy. Był przekonany, że spotkanie będzie dotyczyło jedynie sprawy telefonu. Ku swojemu został przesłuchany przez funkcjonariuszy także w sprawie kradzieży jednośladu. Podejrzenia funkcjonariuszy wobec 47-latka potwierdzało także to, że na przesłuchanie przyszedł ubrany dokładnie tak samo, jak w chwili, gdy przemierzał centrum miasta na skradzionym rowerze. Ostatecznie mężczyzna, który wcześniej na własnej skórze doświadczył, że kradzież to nic przyjemnego, sam usłyszał zarzut, do którego się przyznał. Kodeks karny za kradzież przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności

Mgres
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe